Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
redan
23.08.2013 12:40

Właściciel marki Top Secret zamyka sklepy

W drugim półroczu do likwidacji przeznaczone jest co najmniej pięć punktów sprzedaży. Dzięki temu wyniki spółki mają się wyraźnie poprawić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redan)

Redan, który dystrybuuje m.in. takie modowe marki jak Top Secret i Troll, w 2014 roku pokaże wyraźny zysk - ocenia wiceprezes spółki Bogusz Kruszyński (na zdjęciu). Według zapowiedzi przedstawicieli firmy, również ten rok ma przynieść istotną poprawę wyników w porównaniu z rokiem 2012. Wiceprezes wyjaśnił, że przyczyni się do tego m.in. zamykanie nierentownych sklepów. Do likwidacji pójdzie co najmniej 5 placówek.

_ - W 2014 roku cały biznes będzie wyraźnie rentowny _ - poinformował Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu. Dodał, że również 2013 rok grupa zakończy wynikami _ dużo lepszymi _ niż rok wcześniej._ -Liczę, że już w tym roku będziemy na plusie _ - dodaje. W 2012 roku grupa miała 27 mln zł straty netto.

Wiceprezes wyjaśnił, że poprawa sytuacji będzie możliwa dzięki prowadzonej restrukturyzacji, w ramach której spółka zamyka nierentowne sklepy, rozwija rentowne kanały dystrybucji i optymalizuje koszty.

W pierwszym półroczu Redan zamknął 12 nierentownych sklepów. Działalność tych placówek obniżyła wynik na sprzedaży w tym okresie o 0,9 mln zł. Jednocześnie 14 nierentownych placówek zamieniono na sklepy franczyzowe.

_ - W drugim półroczu planujemy zamknąć jeszcze co najmniej pięć sklepów _ - zapowiada Kruszyński. Na koniec roku sieć własna Redanu w segmencie modowym będzie liczyła około 21 placówek.

Kolejny czynnik, który ma służyć poprawie wyników, to lepsza sprzedaż kolekcji jesienno-zimowej, która jest bardziej dostosowana, głównie cenowo, do oczekiwań klientów. Redan chce również utrzymać wzrost marży przy jednoczesnej kontroli kosztów w segmencie dyskontowym.

W końcu lipca spółka zawarła z bankami i obligatariuszami umowę restrukturyzacyjną określającą warunki dalszego finansowania grupy. Instytucje finansujące odroczyły ostateczną spłatę 61,4 mln zł długu do końca 2018 roku. Harmonogram zakłada, że w 2013 roku grupa spłaci 0,6 mln zł długu, w 2014 roku 6 mln zł, a w latach 2015-2018 po 13,7 mln zł. Zgodnie z umową, spłaty mogą następować szybciej, jeśli spółka będzie osiągać dobre wyniki.

_ - Naszym celem jest zakończenie umowy restrukturyzacyjnej dużo wcześniej niż koniec 2018 roku. Zakładamy optymistycznie, że uda się to zrobić za dwa lata _ - ocenia Kruszyński.

Redan opublikował w czwartek rano wyniki za pierwsze półrocze 2013 roku. Grupa zanotowała w tym okresie stratę netto na poziomie 0,68 mln zł (wobec 9 mln zł straty rok wcześniej) i stratę operacyjną w wysokości 0,7 mln zł (wobec blisko 9 mln zł straty operacyjnej w analogicznym okresie roku poprzedniego). Sprzedaż wzrosła do 210,2 mln zł ze 195 mln zł w pierwszej połowie 2012 roku.

Wynik na sprzedaży sektora modowego wyniósł minus 0,1 mln zł, wobec minus 4,8 mln zł przed rokiem. Z kolei wynik na sprzedaży segmentu dyskontowego wzrósł do 3,6 mln zł z 0,6 mln zł rok wcześniej. Kurs Redanu rośnie po publikacji wyników. Około 13.40 papiery spółki drożeją o 3,45 proc., do 1,5 zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Redan ma więcej czasu na spłatę długu Redan zawarł z bankami i obligatariuszami umowę restrukturyzacyjną określającą warunki dalszego finansowania grupy.
Przeczytaj o planach spółki Redan Redan widzi niedopasowanie swojej kolekcji wiosenno-letniej do oczekiwań klientów i spodziewa się, że wyniki w okresie drugiego i trzeciego kwartału będą gorsze od wcześniejszych oczekiwań - poinformował wiceprezes Redanu, Bogusz Kruszyński.
Naruszyli warunki emisji. Są pierwsze wnioski o wykup obligacji Redan naruszył konwenanty finansowe związane z emisją obligacji serii C.
Tagi: redan, business news, prosto z firm
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz