Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Właściciel platformy telewizyjnej nc+ przeprasza swoich klientów

0
Podziel się:

Prezes Julien Verley przyznał, że jego firma przyjęła złe założenia.

Właściciel platformy telewizyjnej nc+ przeprasza swoich klientów
bETtyXnV

Prezes platformy telewizyjnej nc+ * *Julien Verley * *(na zdjęciu) przeprosił swoich klientów i zapowiedział _ radykalne zmiany _ w krytykowanej ofercie. Postępowanie przeciwko spółce w związku ze skargami abonentów prowadzi UOKiK.

Platforma nc+ powstała w wyniku fuzji dwóch telewizji satelitarnych: n i Cyfry+.

_ - Reakcja wielu z Państwa uświadomiła nam, że nasze założenia były błędne i rozminęły się z Waszymi oczekiwaniami. Bardzo przepraszamy _ - zwrócił się do klientów zarząd nc+ w piątkowym oświadczeniu. Zapowiedział _ szereg radykalnych zmian _ w ofercie, które _ wchodzą w życie ze skutkiem natychmiastowym _.

bETtyXnX

Spółka zrezygnowała z automatycznego przeniesienia abonentów Cyfry+ i n do nc+; na podjęcie decyzji klienci mają czas do końca trwania obecnej umowy.

Dokonanie przez spółkę jednostronnych zmian cen usługi oraz oferty programowej w umowach wzbudziło wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który wszczął postępowanie przeciwko spółce po otrzymaniu licznych skarg. Urząd zwrócił też uwagę na zbyt krótki termin na złożenie rezygnacji oraz informowanie o nowej ofercie zwykłym listem.

Ogłoszenie zmian 21 marca po dokonaniu fuzji dwóch platform wzbudziło protest klientów. Na Facebooku zaczęli sobie doradzać, jak napisać wypowiedzenie umowy. Obecnie strona _ Anty NC+ _ skupia ponad 90 tys. użytkowników.

W oświadczeniu zarząd nc+ zachęca klientów, którzy złożyli wypowiedzenie, do jego wycofania i skorzystania ze zmian w ofercie.

bETtyXod

Jednostronne zmiany w umowach skrytykowała również Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jej przewodniczący Jan Dworak poparł wszczęcie postępowania przez UOKiK. Stwierdził, że przyczyną społecznego protestu przeciwko zmianom w ofercie był brak szacunku dla odbiorców. Apelował o przestrzeganie dobrych obyczajów w kontaktach z klientami.

Treść oświadczenia i szczegóły zmian w ofercie można znaleźć na stronie platformy http://ncplus.pl/strefa-abonenta/aktualnosci/list-do-abonentow.

Czytaj więcej w Money.pl
Buntują się przeciw NC+. Nowa witryna... Internauci stworzyli specjalną stronę, na której można znaleźć gotowe wzory wypowiedzenia.
Wiceprezes nC+ się broni: Nie przesadziliśmy z cenami Beata Mońka odpowiada na trudne pytania o ofertę i cennik nowej platformy telewizyjnej.
Platforma cyfrowa nC+ odkryła karty - Zmienimy krajobraz, wyznaczymy nowe standardy - zaznaczył prezes zarządu nc+, Julien Verley
bETtyXoy
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)