Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Właściciel T-Mobile współpracuje z energetycznym RWE

0
Podziel się

T-Systems szuka dla siebie niszy w energetyce. Prezes Plebański widzi tu ogromny potencjał.

Maciej Plebański, prezes T-Systems Polska
Maciej Plebański, prezes T-Systems Polska (materiały prasowe)
bErozjVh

T-Systems - spółka teleinformatyczna należąca do globalnej grupy Deutsche Telekom - została wybrana w przetargu RWE (dawniej Stoen). Chodzi o zarządzanie infrastrukturą informatyczną jednej z największych firm energetycznych w Europie. Od lutego przyszłego roku będzie obsługiwać około 40 000 komputerów RWE w całej Europie. Kontrakt został podpisany na 5 lat.

W ramach pięcioletniego kontraktu, T-Systems dostarczy usługi i systemy, a także techniczne wsparcie informatyczne zarówno w placówkach firmy, jak i zdalnie. Pod opieką firmy znajdzie się 40 tysięcy komputerów. Dzięki wdrożeniu nowych systemów dostawca energii liczy na redukcję kosztów działalności w tym obszarze o około 30 procent.

- _ Sektor energetyczny jest dla nas jednym z kluczowych rynków _ - mówi Maciej Plebański, prezes zarządu T-Systems Polska. - _ Usługi IT dla tej branży, szczególnie w Polsce, mają ogromny potencjał rozwoju. W obliczu zmian, jakie zgodnie z prawem unijnym czekają energetykę, spodziewamy się istotnego wzrostu zapotrzebowania na zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne w perspektywie kilku najbliższych lat _ - dodaje prezes Plebański.

bErozjVj

Zgodnie z prawem unijnym, do 2020 roku Polska musi wdrożyć narzędzia optymalizujące zużycie energii, czyli inteligentne sieci i liczniki, tzw. system _ smart grid _. Wdrożenie ma obejmować 80 procent z około 16,8 mln odbiorców energii w Polsce. Szacuje się, że zmiany te będą kosztowały blisko 7,6 mld zł.

Ich wdrożenie ma przynieść 10 procent oszczędności energii pierwotnej, zredukować koszty operacyjne działalności dystrybutorów i sprzedawców energii. Dzięki zwiększeniu świadomości społeczeństwa doprowadzi też do 30 procentowej oszczędności energii u użytkowników końcowych.

Zdaniem prezesa, T-Systems dysponuje odpowiednimi technologiami, które mogą ułatwić realizację tych planów. Fakt, że należy do grupy Deutsche Telekom, ma pozwolić przenieść na polski rynek rozwiązania wykorzystywane w sektorze energetycznym w Niemczech, Austrii czy Wielkiej Brytanii.

Profil działalności T-Systems obejmuje m.in. integrację systemów informatycznych i telekomunikacyjnych, outsourcing IT oraz budowę sieci lokalnych i rozległych. W 2012 roku spółka wygenerowała przychody na poziomie 258 mln zł.

bErozjVp

Czytaj więcej w Money.pl

bErozjVK
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)