Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Własny apartament nad morzem - komfort wypoczynku, korzyści finansowe, bezpieczeństwo inwestycji!

1
Podziel się:

Dochód dwukrotnie wyższy niż z lokaty bankowej oraz możliwość korzystania w dowolnym momencie z własnego apartamentu nad morzem powodują, że rośnie zainteresowanie nimi ze strony coraz większej grupy ludzi. Dzięki obecnym, korzystnym warunkom kredytów hipotecznych prywatny apartament przestał być marzeniem najzamożniejszych a potraktowany jako inwestycja przynosi korzyści finansowe przewyższające koszt zaciągniętego na jego zakup kredytu.

Własny apartament nad morzem - komfort wypoczynku, korzyści finansowe, bezpieczeństwo inwestycji!
bEKVIBhh

Nadal 60 proc. Polaków spędzających letnie wakacje w kraju, wybiera morze. To się od lat nie zmienia. Rosną za to stale wymagania stawiane bazie wypoczynkowej. Polacy poszukują wygody, którą znajdują ją m.in. w nowych apartamentowcach.

Jedni kupują apartamenty wyłącznie na własny użytek, inni z myślą o zarabianiu na wynajmie. Ci drudzy właśnie wychodzą ze słusznego założenia, że skoro kredyt hipoteczny można uzyskać z oprocentowaniem niższym niż 4 proc. w stosunku rocznym, a dobrze wybrane apartamenty przynoszą bez problemu 6-7 procent, a niektóre nawet więcej niż 10 procent, to taki sposób pomnażania kapitału jest bezpieczny i bardziej dochodowy niż lokata bankowa.

Kierując się tym sposobem myślenia, można w 10-12 lat spłacić kredyt zaciągnięty na zakup apartamentu, mając w konsekwencji na własność nieruchomość w atrakcyjnej miejscowości wypoczynkowej. I dalej ją wynajmować, zamieszkać w niej (np. na emeryturze)
albo po prostu sprzedać, inkasując jednorazowo większą sumę.

bEKVIBhj

Przykład apartamentowca Dune A w Mielnie (pierwsza część kompleksu Dune Resort) pokazuje, że dobra lokalizacja i powierzenie wynajmu profesjonalistom dają gwarancję uzyskania oczekiwanego, stabilnego dochodu.

Dune A działa od dwóch lat. Mieści 114 mieszkań wakacyjnych, których właściciele w większości przystąpili do programu wynajmu, oferowanego przez dwie niezależne od dewelopera firmy. Statystyki pokazują, że stale wrasta średnia liczba dni, kiedy z apartamentów korzystają przyjezdni. Jeden z nich w ciągu ostatnich 12 miesięcy (od końca lipca 2014 do końca lipca 2015) „pracował” 213 dni! Warto dodać, że najwyższy przychód za jeden z lokali wyniósł w roku 2014 ponad 70 tys. złotych.

Oddanie wynajmu specjalistom jest wygodne i opłacalne. Firma zajmuje się wówczas w imieniu właściciela wszystkim: reklamą, całościowym utrzymaniem, przyjmowaniem gości, zapewnieniem im bieżącego serwisu, sprzątaniem.

Współpraca z wyspecjalizowanym operatorem wynajmu nie musi w ostatecznym rozrachunku oznaczać niższych dochodów dla właściciela. Wręcz przeciwnie. Takie firmy mają zazwyczaj wypróbowane narzędzia promocji znajdujących się w ich ofercie apartamentów, przez co uzyskują dużo więcej zleceń najmu niż gdybyśmy próbowali szukać wynajmujących samodzielnie. Na dokładkę budują one „historię” wynajmu. Co to znaczy? Każda wizyta gości w apartamencie to kolejne opinie i rekomendacje. W ten sposób powiększa się krąg osób, które znają nasze wakacyjne mieszkanie i są w stanie je polecić swoim znajomym – osobiście lub w serwisie rezerwacyjnym. Obecnie, w epoce mediów społecznościowych, to dodatkowy, bezcenny kapitał.

bEKVIBhp

Tak więc, zaufawszy operatorowi najmu, oddajemy mu we władanie nasz apartament w czasie, gdy sami z niego nie korzystamy, a on „pracuje” wtedy na naszą rzecz. Marcin Kokot z firmy City Apartments, jednej z dwóch obsługujących apartamenty w Dune, komentuje: - W naszym i klienta interesie jest to, aby lokal był wynajęty przez jak największą liczbę dni w roku. Na podstawie swego doświadczenia podpowiadamy rozwiązania, które zwiększają szansę powodzenia. Najlepiej, jeśli klient skontaktuje się z nami jeszcze przed wykończeniem i wyposażeniem mieszkania. Urządzenie lokalu to kwestia indywidualnego gustu, ale nadanie mu maksymalnej funkcjonalności to już pewna konkretna wiedza o oczekiwaniach i preferencjach gości.

Firmus Group, deweloper budujący obecnie w Mielnie drugą część Dune Resort (Dune B, 151 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni), od lipca tego roku prowadzi sprzedaż zaplanowanych w niej apartamentów. Mimo tego, że dopiero pod koniec października wmurowano kamień węgielny a budowa jest na etapie przygotowania płyty fundamentowej blisko połowa apartamentów znalazła już swoich nabywców.

Z obserwacji pracowników Biura Sprzedaży Firmusa wynika, że najmniejsze apartamenty – typu studio, najczęściej traktowane są jako potencjalna inwestycja pod wynajem. Dostępne są w cenie już od 300 tys. zł i będą wykończone pod klucz m.in. z pełną zabudową kuchenną ze sprzętem AGD, wykończoną i wyposażoną łazienką czy klimatyzacją. Kupowane ze wsparciem banku (pożyczka albo kredyt hipoteczny), nie wymagają zaangażowania dużych środków własnych (obecnie wystarczy 10% wkładu własnego), a dają względną gwarancję stabilnych przychodów.

bEKVIBhq

Obecna inwestycja dostarcza dodatkowych argumentów na rzecz atrakcyjności zakupu z opcją wynajmu. Poza apartamentami powstaje w niej bowiem strefa SPA z zespołem krytych basenów, restauracja i coctail bar. Wszystko to dopełni ofertę Dune A, gdzie działa już restauracja z kawiarnią, sala fitness, gabinet kosmetologiczny, całodobowa recepcja z dyskretną ochroną, podziemna hala garażowa. Na zewnątrz zaś urządzone są dwa baseny z podgrzewaną wodą i plac zabaw dla dzieci.

Dostępność dodatkowych usług na wysokim poziomie – rekreacyjnych, rozrywkowych i gastronomicznych - przyciąga gości. A to z kolei powoduje, że pojęcie sezonu w przypadku ekskluzywnych apartamentowców przestaje mieć znaczenie. Ruch w nich panuje właściwie bez przerwy, choć największy oczywiście od maja do końca października i w okresach tradycyjnych świąt. A im bardziej „rozciągnięty” sezon, tym więcej przyjezdnych i tym większe korzyści dla wynajmujących im apartamenty właścicieli.

bEKVIBhr

Dune stoi dosłownie na wydmie, tuż przy promenadzie spacerowej. Unikalna lokalizacja to jeden z wyróżników inwestycji, która została harmonijnie wkomponowana w otoczenie. Z tarasów obu budynków można zejść wprost na plażę. Latem komfort wypoczynku na niej zapewnia pierwszy na wybrzeżu środkowym klub plażowy. Dune Beach Club & Lounge wystartował w tym roku i od razu stał się hitem. Umożliwia wynajęcie leżaków i koszy plażowych, zamówienie posiłków i napojów bezpośrednio na plażę. Pomyślany został jako miejsce rozrywki dla gości w różnym wieku i o różnych upodobaniach. Stąd z jednej strony np. strefa zabaw dla dzieci, a z drugiej coctail bar z muzyką na żywo, zajęcia taneczne czy ćwiczenia jogi.

Dune Resort to realizacja celu, jaki wyznaczył sobie deweloper: w każdym aspekcie zaproponować klientom jakość niedostępną w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce. Rzeczywiście – Dune to nowy standard nie tylko na środkowym wybrzeżu. Przypomina luksusowe apartamentowce Lazurowego Wybrzeża albo Florydy.

Jednocześnie to wciąż nasz, swojski Bałtyk. Z pięknym krajobrazem, jasnymi plażami, zapachem sosnowego lasu. Dostępny dla mieszkańców dużych miast po kilku godzinach jazdy samochodem. O ile sympatyczniej jest wypoczywać nad nim, korzystając z własnego „drugiego domu” - na przykład w Mielnie?

Szczegółowe informacje:
bEKVIBhs
Biuro Sprzedaży Firmus Group

(94) 342 22 22

bEKVIBhK
business news
sponsorowane
prosto z firm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Kisia
2 lata temu
Apartament, który kupiliśmy w Rowach, był naszą najlepszą inwestycją. Zawsze można komuś wynająć, ale jak na razie ciągle ktoś tam przebywa od nas. Miejsce jest idealne, do plaży jest jedynie 200 metrów, tak samo do Parku Narodowego. Apartament mamy na Osiedlu Lubicz i zdecydowaliśmy na kupno dzięki bardzo fajnej ofercie Lubicz Apartamenty.