Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojas poinformował o nowych wynikach

0
Podziel się:

Ponad 15 milionów złotych zarobił w czerwcu polski producent galanterii i obuwia skórzanego.

Wiesław Wojas
Wiesław Wojas (PAP/Tomasz Gzell)
bEJYbvYR

Ponad 15 milionów złotych zarobił w czerwcu polski producent galanterii i obuwia skórzanego. Jak poinformowała spółka, której prezesem jest Wiesław Wojas, taki wynik oznacza wzrost o 38 procent w porównaniu do dochodu osiągniętego w czerwcu ubiegłego roku.

W pierwszej połowie roku firma odnotowała zysk handlowy na poziomie 80 milionów złotych. W porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku zyski były wyższe o 12 procent. Spółka specjalizuje się w wytwarzaniu i sprzedaży obuwia pod nazwą własnej marki jak i na zlecenie innych producentów.

Na rynku polskim musi się zmagać z konkurencją ze wschodu. - _ Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez naszą firmę jak i konkurencję wynika, że pewien standard butów ze skóry nie opłaca się już produkować na wschodzie i rodzime firmy radzą sobie w tym obszarze całkiem nieźle _ - przekonuje Robert Zguda, zajmujący się relacjami inwestorskimi w spółce Wojas.

bEJYbvYT

Notowania Wojas S.A. z ostatnich dwóch lat

W tym roku firma odnotowała blisko 20 procentowy zysk na giełdzie. Spółka nie zawsze jednak była w tak dobrej sytuacji. W lipcu zeszłego roku Wojas odnotował ponad 3 procentowy spadek zysków do analogicznego okresu sprzed dwóch lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Inwestorzy doceniają potencjał OT Logistics Zaoferowanych było 150 tysięcy akcji, których cenę emisyjną ustalono na 200 zł za sztukę.
Tro Media już jako INDATA Software S.A. zadebiutuje na GPW Zarządy TRO MEDIA S.A., wrocławskiej spółki notowanej na NewConnect oraz WDSP Holding S.A. podjęły uchwały o połączeniu Spółek
Rekordowe oferty publiczne na giełdach 5,2 mld euro wyniosła wartość ofert publicznych w Europie w drugim kwartale tego roku. Na warszawskim parkiecie było to 44 mln euro.
bEJYbvZu
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)