Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w PZ Cormay. Tadeusz Tuora chce ustąpić

0
Podziel się:

"Odejście Tadeusza Tuory z Rady Dyrektorów Orphee odczytujemy jako dobry ruch, który pozwoli na zakończenie kilkumiesięcznego sporu między akcjonariuszami".

Tomasz Tuora
Tomasz Tuora (materiały prasowe)

PZ Cormay będzie dążyć do tego, żeby w najbliższym czasie odbyło się walne zgromadzenie, które zadecyduje o nowym składzie Rady Dyrektorów Orphee, odzwierciedlającym faktyczną strukturę akcjonariatu spółki, poinformował prezes Janusz Płocica w odpowiedzi na dzisiejszą informację o zamiarze odejścia z Orphee Tadeusza Tuory.

"Odejście Tadeusza Tuory z Rady Dyrektorów Orphee odczytujemy jako dobry ruch, który pozwoli na zakończenie kilkumiesięcznego sporu między akcjonariuszami Orphee a panami Tadeuszem i Tomaszem Tuora" - napisał Płocica w oświadczeniu.

Dodał, że PZ Cormay będzie dążyć do zwołania w najbliższym czasie walnego zgromadzenia, które zadecyduje o nowym składzie Rady Dyrektorów Orphee, odzwierciedlającym faktyczną strukturę akcjonariatu spółki.

"W mojej ocenie, wspólne działanie PZ Cormay i Orphee pozwoli na przyspieszenie realizacji zakładanej strategii rozwoju nowych produktów oraz powinno przyczynić się do lepszej kondycji finansowej obu spółek. Jednakże w dalszym ciągu potrzebny jest szereg formalnych decyzji, które będą skutkowały odzyskaniem władzy w Orphee przez PZ Cormay, w związku z tym czekamy na formalne rezygnacje panów Tadeusza i Tomasza Tuora z Rady Dyrektorów Orphee" - czytamy także.

Tadeusz Tuora - członek Rady Dyrektorów Orphee oraz założyciel i akcjonariusz PZ Cormay - poinformował, że "mając na uwadze najlepszy interes spółki" zdecydował o odejściu z Rady Dyrektorów Orphée. Decyzję o dacie odejścia podejmie w ciągu kilku najbliższych dni, z uwzględnieniem ważnych interesów spółki.

W jego ocenie, obecnie Orphée jest w dobrej kondycji. Ma "świetne" wskaźniki płynności oraz perspektywy znacznego wzrostu przychodów związane z nowymi projektami Mythic 120 i Mythic 80.Jednak na przeszkodzie do poprawy wyników operacyjnych stoi konflikt w akcjonariacie.

O pełnej historii konfliktu w spółce przeczytaszTUTAJ.

Grupa Kapitałowa Orphée SA składa się z jednostki dominującej Orphée SA z siedzibą w Genewie i jej spółek zależnych. Podstawowym przedmiotem działalności grupy jest sprzedaż odczynników, testów i aparatury do diagnostyki in vitro. Głównym miejscem prowadzenia działalności Orphee jest Szwajcaria, a dla spółek zależnych: Kormej Diana - Białoruś, Kormiej Rusłand - Rosja, Innovation Enterprises Ltd. - Irlandia, Orphee Technics Sp. z o. o. - Polska. Orphée SA jest notowana na rynku NewConnect.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)