Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wolters Kluwer przejmie LexisNexis Polska

0
Podziel się:

Transakcja poszerzy ofertę firmy w zakresie cyfrowych systemów informacji prawnej.

Włodzimierz Albin
Włodzimierz Albin (Wolters Kluwer)
bEJTpqWJ

Przedmiotem umowy jest część prawna spółki._ - Planowane przejęcie potwierdza długofalowy charakter naszego zaangażowania na polskim rynku _ - powiedział Włodzimierze Albin, prezes Wolters Kluwer SA.

Na mocy umowy firma nabędzie od koncernu Reed Elsevier część prawną LexisNexis Polska (LexisNexis zachowa News and Business oraz Lexis Diligence sollutions). Transakcja poszerzy ofertę Wolters Kluwer w zakresie cyfrowych systemów informacji prawnej dla kancelarii, administracji publicznej i firm w Polsce.

W oficjalnym komunikacie Wolters Kluwer poinformował równocześnie o podpisaniu umowy zbycia na rzecz Reed Elsevier działalności wydawniczej w zakresie publikacji prawnych w Kanadzie. Umowa wejdzie w życie w momencie sfinalizowania transakcji.

bEJTpqWL

_ - Planowane przejęcie LexisNexis Polska potwierdza długofalowy charakter zaangażowania Wolters Kluwer na polskim rynku. Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować klientom jeszcze bogatszą gamę produktów i usług. Dzięki współpracy z szerszym gronem autorów i ekspertów będziemy mogli zwiększyć różnorodność publikowanych przez nas treści _ - powiedział Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer SA.

Obecny w Polsce od 2001 roku LexisNexis oferuje usługi informacyjne i wydawnicze, książki i czasopisma, przeznaczone głównie dla specjalistów z branży prawnej, administracji publicznej i szkolnictwa wyższego. Firma publikuje pod takimi markami jak Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, Lexis.pl, Serwis Prawniczy LexPolonica czy Serwis Prawno-Gospodarczy. Polski oddział jest częścią LexisNexis Legal & Professional, które podlega Reed Elsevier.

Wolters Kluwer SA zapewnia rozwiązania, oprogramowanie, narzędzia i usługi m.in. dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej i edukacyjnej. Jej dział Legal & Regulatory Division, który poinformował o przejęciu LexisNexis Polska, dostarcza eksperckie treści, rozwiązania, oprogramowanie i usługi w obszarach prawa, biznesu i zgodności z przepisami. Wśród jego klientów znajdują się m.in. kancelarie prawne, firmy doradztwa prawnego oraz uczelnie.

Wolters Kluwer prowadzi działalność w ponad 40 krajach, zatrudnia około 19 tys. pracowników. W 2013 roku osiągnął przychody w wysokości 3,6 mld euro. Akcje firmy są notowane na giełdzie Euronext w Amsterdamie (WKL) i wchodzą w skład indeksów giełdowych AEX i Euronext 100.

bEJTpqWR
Czytaj więcej w Money.pl
Boryszew ma zgodę od UOKiK-u. Przejmie Tensho Poland Corporation Firma zakupi 80 proc. udziałów spółki za kwotę 1,6 mln euro i weźmie na siebie zadłużenie TPC w wysokości 9 mln euro.
Wrogie przejęcie Grupy Azoty? _ Żyjemy w słabym państwie _ _ W państwie Tuska najbardziej skuteczna jest Rosja _. Prawo i Sprawiedliwość domaga się wyjaśnień rządu.
Twitter wykupi serwisy muzyczne? Serwis społecznościowy do _ ćwierkania _ chce pozwolić użytkownikom również na słuchanie muzyki.
Media Saturn zainteresowany Avansem Według ,,Rzeczpospolitej" Media Saturn złożył ofertę syndykowi za pośrednictwem firmy doradczej EY...
bEJTpqXm
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)