Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Work Service przejęła węgierską spółkę

0
Podziel się:

Największa polska firma rekrutacyjna rozszerza działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezes Tomasz Hanczarek podpisał umowę zakupu 75 procent udziałów w węgierskiej spółce Prohuman 2004 Kft.

Work Service przejęła węgierską spółkę
(Work Service S.A. mat.pras.)

Największa polska firma rekrutacyjna rozszerza działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezes Tomasz Hanczarek podpisał warunkową umowę zakupu 75 procent udziałów w węgierskiej spółce Prohuman 2004 Kft. Wartość transakcji szacowana jest na 110 milionów złotych.

O planach zakupu spółki na Węgrzech Work Serivice informował w październiku.

Zapłata za udziały w spółce płatna ma być w trzech transzach. Pierwsza stanowić ma 25 proc. wartości wyceny Prohuman ma być płatna w dniu ustalonym w umowie warunkowej po spełnieniu lub uchyleniu warunków zawieszających. Druga transza będzie płatna po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego Prohuman za rok 2014 oraz będzie stanowić 25 proc. wartości wyceny tej spółki. Trzecia transza również będzie stanowić 25 proc. wartości wyceny Prohuman.

_ Dodatkowo, wartość drugiej i trzeciej transzy ceny sprzedaży może zostać skorygowana o wartość różnicy kapitału obrotowego netto na dzień zamknięcia w przypadkach wskazanych w Umowie Warunkowej _ - napisano w komunikacie.

Work Service podał, że każda ze stron tej umowy będzie miała prawo do odstąpienia od niej jeżeli zamknięcie nie nastąpi do 30 czerwca 2014 r.

Prohuman działa na węgierskim rynku usług personalnych od 2004 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Prohume Group, obejmującej w sumie pięć firm działających w różnych obszarach (kompleksowe usługi HR, merchandising, promocje sprzedaży, eventy marketingowe, telemarketing).

Prohuman jest jedną z największych węgierskich agencji pośrednictwa pracy. W 2012 r. zrekrutowała ponad 6 tysięcy pracowników tymczasowych.

Przychody ze sprzedaży rosną

To nie pierwsza akwizycja dokonana przez Work Service w tym roku. Spółka dokonała także przejęcia Antal International, firmy rekrutacyjnej z segmentu premium. Kolejną zapowiedzianą akwizycją jest planowane przejęcie Work Express, spółki specjalizującej się w transgranicznej wymianie pracowników.

Jak zapewnia Tomasz Hanczarek, prezes zarządu, firma będzie kontynuowała przejęcia. - _ Dzięki kolejnym, planowanym akwizycjom rozszerzamy kompetencje grupy i powiększamy jej zasoby, co z kolei zwiększa naszą przewagę konkurencyjną w Polsce, a także na rynkach europejskich. W najbliższym czasie spodziewamy się jeszcze większego wzrostu, co będzie pochodną skutecznie realizowanej strategii dotyczącej dalszych przejęć _ - tłumaczy prezes.

Firmę na przejęcia stać. Tylko trzeci kwartał został zamknięty z przychodami na poziomie 648 mln złotych, co oznacza wzrost o ponad 20 procent w stosunku do tego samego okresu zeszłego roku oraz z zyskiem w wysokości 15 mln złotych, czyli o 25 procent wyższym niż w zeszłym roku.

Grupa Work Service działa od 1999 roku i jest największą firmą na polskim rynku usług personalnych. Prowadzi działalność także w sześciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w restrukturyzacjach w obszarze HR, rekrutacji wykwalifikowanych pracowników, doradztwie personalnym oraz outsourcingu funkcji związanych z zarządzaniem kadrami.

Rocznie za pośrednictwem firmy zatrudnienie znajduje 250 tysięcy osób. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)