Notowania

Przejdź na
business news
27.11.2013 13:47

Work Service przejmuje kolejną spółkę

Zgodę na przeprowadzenie transakcji musi jeszcze wyrazić urząd antymonopolowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Work Service S.A.)

Firma Work Service zawarła przedwstępną umowę kupna udziałów Work Express, jednej z największych agencji pracy w Polsce. Spółka przejmie 80,11 procent udziałów, na które przeznaczyła ponad 34 miliony złotych.

Kierowana przez Tomasza Hanczarka (na zdjęciu) spółka Work Service zapowiedziała przejęcie już w październiku. Work Express działa od 2004 roku. Firma jest certyfikowaną agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Jej przychody za rok 2012 wyniosły 146 milionów złotych. Work Express specjalizuje się w rekrutowaniu Polaków do pracy za granicą, koordynując zatrudnienie kilku tysięcy osób w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, a niebawem także na rynkach skandynawskich.

Umowa przedwstępna została zawarta pod warunkami zawieszającymi: wydania przez prezesa UOKiK bezwarunkowej decyzji wyrażającej zgodę na nabycie udziałów przez Work Service oraz złożenia wniosków o wykreślenie wskazanych w umowie przedwstępnej zastawów rejestrowych z rejestru zastawów.

_ - Po raz kolejny wybraliśmy firmę o bardzo mocnej pozycji na rynku i wysokich kompetencjach popartych wieloletnim doświadczeniem. Mamy pewność, że wspólnymi siłami uda nam się zrealizować wyznaczone cele biznesowe i stać się najsilniejszą marką w branży HR w tej części Europy - _mówi Tomasz Hanczarek.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz