Notowania

Wprowadzą interaktywny kanał z grami w jakości 4K

Filmbox International zapowiada również wejście na nowe rynki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kino Polska)
Berk Uziyel, dyrektor wykonawczy Filmbox

Filmbox International, spółka należąca do Kino Polska, zaprezentowała w ramach targów telewizyjnych w Cannes swój najnowszy kanał. Madscreenbox to interaktywny kanał z grami, produkowany live w jakości 4K. Berk Uziyel członek zarządu Kino Polska TV i dyrektor wykonawczy Filmbox International (na zdjęciu) tłumaczy dla Money.pl, że rozwiązanie połączy telewizory, tablety i smartfony.

Wysoka rozdzielczość to nie jedna innowacja. Gracze korzystający z kanału będą mogli również sterować swoimi awatarami za pomocą smartfonów lub tabletów, dzięki aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem iOS i Android.

Kanał zaoferuje także aktualizowane na żywo tabele najlepszych wyników, dzięki którym gracze z czołówki (ich awatary) będą mogli wystąpić na żywo w telewizji. Jednym z programów będzie też gra oparta na mechanizmie karaoke. Umożliwi ona śpiewanie razem z widocznym na ekranie zespołem, przesyłanie swoich piosenek i ocenianie innych.

Możliwy będzie także głosowy czat z postaciami prowadzącymi poszczególne interaktywne programy. Każdy z animowanych gospodarzy show kierowany będzie samodzielnie, własnym mechanizmem sztucznej inteligencji.

Madscreenbox oprócz gier będzie również nadawał treści dokumentalne i muzyczne. Kanał będzie renderowany w 4K, ale poszczególne sieci będą mogły wybrać także wersję HD lub SD.

_ - Koncepcja stojąca za Madscreenbox to nasza wizja przyszłości rodzinnej rozrywki _ - wyjaśnia dla Money.pl Berk Uziyel, członek zarządu Kino Polska TV i dyrektor wykonawczy Filmbox International - _ Ten kanał połączy telewizory, tablety i smartfony, a także treści interaktywne i liniowe w ramach jednej spójnej platformy rozrywkowej, wciągającej do zabawy widzów z różnych zakątków świata - _dodaje. Start kanału planowany jest na połowę roku.

Kanały FIimbox wejdą na nowy rynek

Kanały stacji filmowej Filmbox Arthouse trafią do nigeryjskiej sieci kablowej Montage Cable Network. Na tamtejszym rynku poza podstawowym kanałem FilmBox będzie emitowany również kanał sportowy FightBox, dokumentalny DocuBox oraz muzyczny 360 TuneBox.

W polu zainteresowań spółki są również inne rynki. Firma bierze pod uwagę pozostałe kraje Afryki, Amerykę Południową oraz Europę Wschodnią. W zeszłym roku nabyła 100 procent udziałów spółki Filmbox International Ltd.

- _ Umowa z Montage Cable Network w Nigerii to kolejny etap realizacji zapowiadanej już przez nas strategii. Afryka wciąż bywa ofiarą krzywdzących stereotypów, ale to olbrzymi i bardzo różnorodny kontynent. W RPA, Ghanie czy Nigerii powiększa się klasa średnia, a wraz z nią zapotrzebowanie na jakościowe media _ - tłumaczy dla Money.pl Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kino polska, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz