Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
smt
10.10.2013 14:13

Wrocławska firma wygrała globalny przetarg. Pomoże w budowie reaktora

SMT Software będzie tworzyła i usprawniała oprogramowanie do unijnego programu budowy eksperymentalnego reaktora termojądrowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Konrad Pankiewicz, prezes SMT

Firma SMT Software została zwycięzcą unijnego przetargu na obsługę informatyczną organizacji _ Fusion for Energy _, zajmującej się budową eksperymentalnego reaktora termojądrowego. Do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt spółek z całej Europy. - _ Ten przetarg traktowaliśmy jako test. Teraz będziemy startowali w większej liczbie przetargów na poziomie Komisji Europejskiej _ - zdradza plany na przyszłość Konrad Pankiewicz, prezes SMT (na zdjęciu).

Obok polskiej spółki, projekt będą realizowały też dwie zagraniczne firmy. Przedstawiciele SMT nie podają, o które spółki chodzi. - _ To duże, międzynarodowe korporacje, nie możemy jednak zdradzać ich nazw. Mogę za to powiedzieć, że znalezienie się w tym gronie to dla nas duże wyróżnienie _- mówi Alicja Szymkiewicz, w SMT odpowiedzialna za kontakt z mediami.

Według zawartej umowy ramowej, wrocławska firma będzie tworzyła i usprawniała oprogramowanie, a także mierzyła efektywność systemu informatycznego, który obsłuży prace nad eksperymentalnym reaktorem. Dokument będzie obowiązywał przez dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejne dwa. - _ Ponieważ jest to umowa ramowa, w tej chwili nie wiemy jeszcze jakie dokładnie zadania przypadną nam w udziale. Dlatego nie możemy oszacować wartości naszych prac. O wszystkich podpisanych umowach będziemy informować w komunikatach _- odpowiada Alicja Szymkiewicz na pytanie o wartość umowy.

SMT Software jest jedną z ośmiu spółek należących do grupy SMT. Jej przychody w pierwszym półroczu 2013 roku wyniosły prawie 16,5 miliona złotych wobec 10,6 miliona w analogicznym okresie poprzedniego roku. Zysk netto spółki z 0,8 miliona złotych w pierwszym kwartale 2012 roku zwiększył się do 2,2 miliona złotych w analogicznym okresie tego roku.

Zobacz, jak akcje SMT software radziły sobie na rynku New Connect w ostatnich trzech miesiącach:

_ Fusion for Energy _ to organizacja zajmująca się budową eksperymentalnego reaktora termojądrowego utworzona w ramach tak zwanego Euroatomu przy Radzie Europejskiej. Do podstawowych zadań przedsięwzięcia F4E należy m.in. opracowywanie i produkcja zaawansowanych technologicznie komponentów na użytek projektu badawczego ITER we współpracy z przemysłem oraz instytutami badawczymi w Europie. We wspólnym przedsięwzięciu uczestniczy 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej, Euratom reprezentowany przez Komisję Europejską i Szwajcaria.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: smt, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz