Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alkohol
12.04.2013 12:00

Wyborowa próbuje szturmować Argentynę

Wódka Wyborowa pod względem sprzedaży zajmuje na rynku argentyńskim trzecie miejsce w segmencie wódek standard.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

*Spółka Wyborowa promuje swoje produkty w Argentynie i zapowiada ekspansję na tamtejszym rynku. Misja towarzyszy wizycie Beaty Stelmach, wiceminister spraw zagranicznych. *

_ - Silna i szeroka promocja polskich marek za granicą to ważny cel nie tylko wizerunkowy, ale przede wszystkim gospodarczy. Rynek argentyński ma duży potencjał dla rozwoju polskiej oferty eksportowej, szczególnie w obszarze produktów, z których Polska jest najbardziej znana czyli polskiej wódki - _ skomentował Andrzej Szumowski, wiceprezes Wyborowa S.A., Pernod Ricard Polska (na zdjęciu).

Wódka Wyborowa wg danych IWSR (International Wine & Spirit Research) z 2011 roku pod względem sprzedaży zajmuje na rynku argentyńskim trzecie miejsce w segmencie wódek standard.

Polska produkuje około 290 milionów litrów wódki, z czego ponad 50 milionów litrów jest eksportowanych, czytamy w informacji prasowej Wyborowa SA. Eksperci i analitycy rynku twierdzą, że udział alkoholu w krajowym eksporcie będzie rósł, głównie dzięki ustawowym zdefiniowaniu marki polskiej wódki.

_ - To ważne w kontekście odczuwalnego od około trzech lat spadku sprzedaży tego trunku w kraju i redukcji zatrudnienia w branży - _ prognozuje Andrzej Szumowski. Prezes dodaje, że kluczową rolę w promocji odgrywa również polski rząd.

- _ Aby skutecznie promować polską wódkę potrzebne jest szerokie wsparcie i współdziałanie wielu środowisk. Polscy producenci napojów spirytusowych mogą liczyć na wsparcie Ministra Rolnictwa. Nie bez znaczenia jest współpraca z ambasadami, środowiskami polonijnymi i organizacjami pozarządowymi. Temu służą zagraniczne misje gospodarcze i należy w nich brać czynny udział - _ podsumowuje Andrzej Szumowski.

Tagi: alkohol, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz