Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgm
09.07.2014 11:02

Wydawca "Wprost" odwoła się od decyzji KNF

Nadzór finansowy nałożył na spółkę karę w wysokości pół miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maksymilian Rigamonti)
Michał M. Lisiecki, prezes PMPG

Zarząd Platformy Mediowej Point Group odwoła się decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która nałożyła na spółkę karę w wysokości pół miliona złotych.

- _ Złożymy wniosek do KNF o ponowne rozpoznanie sprawy, mając nadzieję na jej bezstronne i wnikliwe rozpatrzenie _ - zapowiada Michał M. Lisiecki, prezes spółki. - _ Zarząd nie zgadza się z decyzją, a zwłaszcza z wysokością kary _ - dodaje, zaznaczając, że jego zdaniem jej wysokość jest związana z ostatnimi publikacjami wydawanego przez spółkę zależną od PMPG S.A. tygodnika _ Wprost _.

KNF poinformowała wczoraj, że nałożyła na spółkę karę w wysokości 500 tysięcy złotych. _ - Ukaranie nastąpiło w związku ze stwierdzeniem szeregu naruszeń art. 56 ustawy o ofercie poprzez nienależyte wykonywanie obowiązków informacyjnych związanych z informacjami okresowymi _ - czytamy w komunikacie nadzoru finansowego.

Według KNF skonsolidowane sprawozdania finansowe spółki z lat 2009 i 2010 zostały sporządzone z naruszeniem zasad MSR. W komunikacie czytamy, że naruszenia były istotne zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym.

- _ Nie można karać spółki za to, że audytor zgłosił zastrzeżenia do sposobu prezentacji danych w sprawozdaniu finansowym. Występowanie ewentualnych zastrzeżeń w opinii biegłego rewidenta świadczy o rzeczywistym i rzetelnym badaniu sprawozdania oraz o tym, że współpraca spółki z audytorem oparta jest na zasadach pełnej przejrzystości _ - mówi Michał M. Lisiecki, cytowany w informacji spółki. - _ Jako spółka publiczna, poddajemy nasze sprawozdanie badaniu właśnie po to, żeby akcjonariusz i inwestorzy otrzymali rzetelną opinię o stanie finansów spółki _ - podkreśla.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pgm, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz