Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wydobycie węgla koksowego: JSW uruchamia nową ścianę

0
Podziel się:

Możliwości wydobywcze szacowane są na niemal 4 000 ton węgla koksowego na dobę.

Edward Szlęk, prezes JSW
Edward Szlęk, prezes JSW (JSW/Dawid Lach)
bEISjTIR

Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła wydobycie w ścianie XV kopalni Knurów-Szczygłowice, której uruchomienie opóźniło się w związku z pożarem ściany XIV w lutym, podała spółka.

"W piątek, 26 czerwca ruszyła ściana XV w pokładzie 405/1, której możliwości wydobywcze szacowane są na niemal 4 000 ton węgla na dobę. I, co najważniejsze, jest to węgiel koksowy, na który jest duże zapotrzebowanie na krajowym i europejskim rynku koksowniczym" - czytamy w komunikacie.

Ściana XV miała zostać uruchomiona w lutym bieżącego rou. Okazało się to jednak niemożliwe z powodu pożaru w sąsiedniej ścianie XIV, do którego doszło w tym miesiącu, w okresie przeszło dwutygodniowego postoju związanego ze strajkiem w całej JSW. Po zakończeniu strajku spółka musiała skorygować swój plan techniczno-ekonomiczny.

bEISjTIT

- Dzięki intensywnym pracom profilaktycznym, ogromnemu zaangażowaniu załóg i sprzyjającym warunkom naturalnym udało się opanować zagrożenie w rejonie, zlikwidować pole pożarowe i stworzyć bezpieczne warunki dla wydobywania węgla z tej ściany. Walka z zagrożeniem pożarowym w podziemnych wyrobiskach kopalni jest niezwykle trudna, dlatego tak szybki powrót do bezpiecznych warunków eksploatacji należy uznać za sukces - powiedział wiceprezes JSW ds. technicznych Jerzy Borecki, cytowany w komunikacie.

Notowania tygodniowe akcji JSW

Kopalnia Knurów-Szczygłowice odzyskała pełne zdolności wydobywcze i prowadzi obecnie wydobycie w pięciu ścianach. Ma tym samym wszelkie przesłanki, by zrealizować plan wydobycia na 2015 rok, podsumowano w materiale.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla.

bEISjTJu
business news
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)