Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki AmRest w górę. Rekomendacja "kupuj" dla akcji

0
Podziel się:

Zobacz, na ile wyceniają spółkę analitycy BM Banku BGŻ.

Wyniki AmRest w górę. Rekomendacja "kupuj" dla akcji
(vizafoto - Fotolia.com)
bEJUyGlh

AmRest na podstawie umów franczyzy zarządza restauracjami KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks. Bardzo dobre wyniki pierwszych miesięcy tego roku i optymistyczne prognozy zysku na cały 2015 rok sprawiły, że analitycy Biura Maklerskiego Banku BGŻ zalecają kupno akcji spółki notowanej na GPW. Potencjał wzrostu to około 15 procent.

Analitycy Biura Maklerskiego Banku BGŻ podnieśli cenę docelową akcji spółki AmRest do 168,19 zł ze 142,42 zł i utrzymali zalecenie "kupuj", wynika z raportu datowanego na 20 maja. Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 143,55 zł. W środę około godziny 13-ej kurs akcji wynosił 147,50 zł.

Notowania akcji Amrest na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

bEJUyGlj

BM Banku BGŻ prognozuje, że zysk netto spółki wzrośnie w tym roku do 110,6 mln zł, a przychody do 3 330,4 mln zł. W ubiegłym roku było to odpowiednio 51,6 i 2 952 miliony złotych.

Blisko dwukrotny wzrost zysku jest tym bardziej prawdopodobny, że spółka pochwaliła się bardzo dobrymi wynikami za pierwszy kwartał. AmRest odnotował 27,11 miliona złotych zysku netto wobec 8,5 mln zł zysku rok wcześniej. Oznacz to ponad 200-procentową poprawę.

Kwartalne wyniki grupy AmRest (w tys. zł)

bEJUyGlp

- Miniony kwartał przyniósł potwierdzenie trwałości poprawy wyników naszej firmy. Jestem przekonany, że dalsze koncentrowanie się na rozwoju dojrzałych marek na naszych dynamicznie rosnących rynkach zapewni osiąganie przełomowych wyników w kolejnych kwartałach tego roku - skomentował wyniki Henry McGovern, przewodniczący rady nadzorczej, cytowany w komunikacie spółki.

W jego ocenie, stabilna poprawa wyników na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii jest głównym czynnikiem determinującym zyskowność całej Grupy AmRest.

- Cieszy nas nie tylko dotychczasowy sukces poszczególnych marek w portfelu, ale także ogromny potencjał rozwoju tych dywizji - zarówno wzrostu liczby restauracji, jak i dalszego umacniania się marż. Rosnące dochody ludności w Europie Środkowo-Wschodniej, a także większa popularność spożywania posiłków w restauracjach powinny znaleźć swe odzwierciedlenie w wynikach naszej firmy. Pozytywne trendy potwierdzane są również przez niezwykle udane otwarcia nowych restauracji w Hiszpanii - stwierdził przewodniczący rady nadzorczej AmRest.

Podstawowym obszarem działalności grupy jest prowadzenie poprzez spółki zależne w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rosji, w Serbii, w Chorwacji, w Bułgarii oraz w Hiszpanii na podstawie umów franczyzy restauracji Kentucky Fried Chicken (KFC), Pizza Hut, Burger King i Starbucks. Na terenie Hiszpanii, Francji, Niemiec, Chin oraz Stanów Zjednoczonych (dalej USA) prowadzona jest działalność restauracji marek własnych La Tagliatella, Trastevere i il Pastificcio. Dodatkowo na terenie Chin grudnia 2012 r. prowadzona jest działalność restauracji marek własnych Blue Frog i KABB.

bEJUyGlq

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEJUyGlK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)