Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki kwartalne Torpolu mocno w górę. Rosną zamówienia

0
Podziel się:

Spółka opublikowała raport po pierwszym kwartale 2015 roku.

Tomasz Sweklej, prezes Torpolu
Tomasz Sweklej, prezes Torpolu (materiały prasowe)
bEUmoLOZ

Torpol odnotował 4,44 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 0,85 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 4,90 mln zł wobec 2,1 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 156,03 mln zł w I kw. 2015 r. wobec 81,76 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto wyniósł 4,59 mln zł wobec 1,16 mln zł zysku rok wcześniej.

bEUmoLPb

Torpol realizuje obecnie 11 kontraktów, z których największy, na budowę drogi E75 Rail Baltica ma wartość 1,1 mln zł. W lutym podpisano umowę na przebudowę torów tramwajowych w Norwegii (27 mln zł).

Ja pisze spółka w raporcie, "sytuacja ekonomiczno-finansowa Grupy Emitenta w pierwszym kwartale 2015 roku uległa znacznej poprawie w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Jest to spowodowane rosnącą sprzedażą z realizacji posiadanego portfela zamówień oraz dyscypliną kosztową w zakresie zarządzania realizacją na projektach".

Średnia rentowność na sprzedaży brutto z portfela kontraktów za ostatnie 12 miesięcy na koniec marca 2015 roku wyniosła 6,4 proc..

"Wartość przychodów netto ze sprzedaży w okresie sprawozdawczym wyniosła 156 mln zł i była wyższa o ponad 90 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim (81,8 mln zł). Tak wysoki wzrost jest wynikiem przede wszystkim rosnącej sprzedaży w ramach posiadanego portfela zamówień. Dynamika wzrostu kosztu własnego sprzedaży była nieznacznie wyższa i wyniosła ok. 92 proc. (wzrost o 69,6 mln zł), dzięki czemu poziom zysku ze sprzedaży brutto na sprzedaży był wyższy o ponad 75 proc. r/r i wyniósł niespełna 11 mln zł (wobec 6,2 mln zł rok wcześniej)" - czytam w raporcie.

bEUmoLPh

Notowania tygodniowe akcji Torpolu

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 r.

bEUmoLPC
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)