Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki Rawlplug. Spółka zainwestuje 25 milionów złotych

0
Podziel się:

Już poprzedni rok stał pod znakiem poprawy wyników.

Radosław Koelner, prezes Rawlplug
Radosław Koelner, prezes Rawlplug (materiały prasowe)

Rawlplug odnotował 13,99 mln zł zysku w 2014 roku. Rok wcześniej zarobił 9,38 mln zł. W kolejnym roku zarząd celuje w znaczący wzrost wyników, przy inwestycjach na poziomie 25 mln zł.

Zysk operacyjny grupy wyniósł 24,82 mln zł wobec 30,04 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei przychody ze sprzedaży sięgnęły 639,48 mln zł w 2014 r. wobec 619,72 poprzednio.

Zarząd Rawlplug zakłada, że w 2015 roku znacząco poprawi wyniki, a nakłady inwestycyjne grupy wyniosą ok. 25 mln zł - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

- Zarząd firmy Rawlplug zbudowany osiągnięciami w obszarze produkcji i logistyki oraz zmian organizacyjnych i usprawnień w procesach wewnątrzfirmowych, optymistycznie patrzy w przyszłość zakładając, że rok 2015 będzie rokiem, w którym spółka znacząco poprawi wyniki finansowe (...) - poinformował w liście do akcjonariuszy Radosław Koelner, prezes spółki.

Zysk netto grupy w 2014 roku wyniósł 13,9 mln zł.

Spółka podała, że w 2015 roku nakłady inwestycje grupy wyniosą ok. 25 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje w park maszynowy oraz w infrastrukturę, jak również na działania badawczo-rozwojowe. W 2014 roku nakłady inwestycyjne na niefinansowe aktywa trwałe wyniosły w grupie 29 mln zł.

Grupa Rawlplug (wcześniej Koelner) to międzynarodowy holding, skupiający zakłady produkcyjne i spółki dystrybucyjne z 16 krajów świata. Zasięg dystrybucji produktów oferowanych przez Grupę obejmuje około 72 państwa znajdujące się na 4 kontynentach. Grupa zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu technik zamocowań, ich projektowaniem, produkcją i dystrybucją.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)