Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki CCC ponad 60 procent lepsze niż przed rokiem

0
Podziel się:

Przychody ze sprzedaży CCC w listopadzie sięgnęły 180,6 mln złotych, czyli były o 62,3 procent wyższe niż w listopadzie ubiegłego roku.

Wyniki CCC ponad 60 procent lepsze niż przed rokiem
(CCC)

Przychody ze sprzedaży CCC w listopadzie sięgnęły 180,6 mln złotych, czyli były o 62,3 procent wyższe niż w listopadzie ubiegłego roku. Bliska realizacji jest więc prognoza wiceprezesa spółki Piotra Nowjalisa (na zdjęciu), który zapowiadał, że przychody w całym roku zdecydowanie przekroczą 1,6 miliarda złotych.

Przed miesiącem sprzedaż w całej grupie CCC była jeszcze wyższa. Wynosiła bowiem aż 225,6 miliona złotych. Pogorszenie wyników w listopadzie zapowiadał jednak już wtedy wiceprezes CCC Piotr Nowjalis.

- _ Listopad pod względem obrotów będzie słabszy od września i października. Listopad nie powtórzy sukcesu października, chyba że będzie załamanie pogody _ - szacował w pierwszej połowie ubiegłego miesiąca Nowjalis.

Bardzo bliska realizacji jest również inna - tym razem optymistyczna - prognoza wiceprezesa obuwniczej spółki, który deklarował, że w całym 2013 roku osiągnięte przez nią przychody _ zdecydowanie przekroczą _ 1,6 miliarda złotych.

Brakuje do tego bardzo niewiele, bowiem sprzedaż grupy w okresie od stycznia do listopada wyniosła niemal 1,47 miliarda złotych. Była tym samym o 22,4 procent wyższa od wyników osiągniętych w analogicznym okresie 2012 roku.

Po trzech kwartałach grupa CCC miała 54,8 miliona złotych zysku netto, podczas gdy przed rokiem w tym okresie _ na czysto _ zarobiła 62,8 miliona złotych. Spółka nie planuje jednak obcięcia dywidendy.

Będzie dywidenda i nowa strategia

- _ Nie przewidujemy zaprzestania wypłaty dywidendy, ani jej zmniejszenia. Będziemy chcieli wypłacić za ten rok co najmniej 1,6 złotego na akcję _ - deklarował również Piotr Nowjalis sugerując, że spółka z zysku za ten rok może wypłacić akcjonariuszom przynajmniej taką kwotę jak z ubiegłorocznego_ . _

Spółka w lutym przyszłego roku zamierza przedstawić zmodyfikowaną strategię, która uwzględni plany rozwoju na rynkach zachodnich_ . _ Obowiązująca strategia grupy na lata 2013-15 zakłada, że CCC zdobędzie pozycję lidera rynku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka planowała otwierać sklepy własne w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, a franczyzowe na rynkach wschodnich.

- _ Zmodyfikujemy strategię, gdyż ekspansja w krajach Europy Środkowo-Wschodniej przebiega szybciej niż planowaliśmy, a zdecydowaliśmy się też na rozpoczęcie działalności operacyjnej na pięciu nowych rynkach _ - zapowiadał również Nowjalis. Chodzi przede wszystkim o Niemcy i Austrię, ale również Słowenię, Turcję i Chorwację.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)