Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki Feruum dwa razy lepsze, niż przed rokiem

0
Podziel się:

Spółka Feerum pochwaliła się dobrymi wynikami za pierwsze półrocze 2013 roku.

Wyniki Feruum dwa razy lepsze, niż przed rokiem
(materiały prasowe)

Grupa Feerum wypracowała w I półroczu 2013 roku bardzo dobre wyniki finansowe. Było to wynikiem zarówno korzystnych warunków rynkowych, takich jak m.in. utrzymującym się na niezmienionym poziomie cen głównych materiałów wykorzystywanych do produkcji (głównie stali) oraz konkurencyjnym cenom usług budowlanych, jak i zmian organizacyjnych w spółce.

W pierwszym półroczu spółka wypracowała 37 milionów złotych przychodów netto, które są prawie dwa razy wyższe w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Osiągnięty zysk netto jest wyższy o 62 procent rok do roku. Ma on wartość 5,4 milionów złotych. Firma działa przede wszystkim na rynku krajowym. W zakończonym niedawno półroczu około 75 procent przychodów pochodzi z krajowy kontraktów.

Na przełomie 2012/2013 r. rozbudowany został Dział Sprzedaży, dzięki czemu Spółka zintensyfikowała działalność sprzedażową, w efekcie istotnie rozbudowując portfel zamówień. Na koniec czerwca 2013 roku w portfelu Spółki znajdowało się 47 umów o łącznej wartości 44,9 milionów złotych, z terminem realizacji do końca 2013 roku oraz częściowo w 2014 roku.

W I półroczu 2013 roku spółka podpisała umowy na dofinansowania unijne prowadzonych projektów w wysokości 15 milionów złotych (łączna wartość dofinansowanych projektów to ponad 29 milionów złotych). Feerum rozpoczęło już prace nad projektami i otrzymało pierwszą transzę wypłaty środków z dotacji w wysokości blisko 3,8 milionów złotych. Obecnie trwają prace nad opracowaniem prototypu innowacyjnej, energooszczędnej suszarni z odzyskiem ciepła i zintegrowanym systemem odpylania, rozbudową i ujednoliceniem platformy konstrukcyjno-projektowej działu badań i rozwoju, wdrożeniem zintegrowanego systemu komputerowego oraz inwestycje związane z rozbudową potencjału produkcyjnego.

_ - Jesteśmy zadowoleni z wyników I półrocza tego roku. Wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki finansowe, dzięki czemu nasze prognozy na obecnym etapie wydają się niezagrożone. Wciąż mamy bardzo wysoki portfel zamówień na lata 2013/2014, który wynosi obecnie 44,9 mln zł. Jest on wynikiem nie tylko pozytywnych warunków rynkowych, jak np. korzystnych dla nas cen stali, ale przede wszystkim kontynuacji rozpoczętych w 2012 roku wewnętrznych zmian w strukturze Spółki, czyli rozbudowy Działu Sprzedaży. Dzięki temu nasza sprzedaż rośnie bardzo dynamicznie, a w ślad za nią idzie również rozbudowa naszych mocy produkcyjnych i magazynu wyrobów gotowych oraz prace nad innowacyjnymi produktami, które zapewnią nam technologiczną przewagę rynkową _ – powiedział Daniel Janusz, Prezes Zarządu Feerum S.A.

Feerum podtrzymuje opublikowaną prognozę finansową na 2013 rok, zgodnie z którą Grupa Kapitałowa wypracuje w tym roku przychody w wysokości 72,1 milionów złotych, EBITDA wyniesie 14,0 milionów złotych, natomiast zysk netto Grupy osiągnie poziom 10,1 milionów złotych. Po I półroczu 2013 r. realizacja prognozy na poziomie przychodów wyniosła 51,3 procent, na poziomie EBITDA: 52,1 procent, natomiast na poziomie zysku netto: 53,1 procent. Są one zgodne z oczekiwaniami Spółki i potwierdzają realizację prognozy na 2013 rok.

Feerum S.A., jeden z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza. Spółka posiada nowoczesny zakład zlokalizowany w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE). Głównymi klientami Feerum są gospodarstwa rolne o powierzchni powyżej 100 hektarów, firmy skupujące zboże oraz zakłady przemysłowe m.in.: zakłady tłuszczowe, młyny, zakłady produkujące pasze oraz sektor biopaliw. Spółka jest obecna również na Białorusi (od 2006 r.), Ukrainie (od 2004 roku), Litwie (od 2010 roku) i Rumunii (od 2011 roku).

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)