Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żabka otworzyła nowe centrum dystrybucyjne

0
Podziel się:

W magazynie, który będzie zaopatrywał około tysiąc sklepów, pracę znajdzie ponad 400 osób.

Julio Duarte, wiceprezes zarządu
Julio Duarte, wiceprezes zarządu (Żabka Polska)

Nowy magazyn to trzeci tego typu obiekt, którego właścicielem jest Żabka. Pracę znajdzie w nim ponad czterysta osób. - _ Wraz z dynamicznymi zmianami w naszych sieciach, konsekwentnie rozwijamy pion logistyczny _ - tłumaczy decyzję budowy centrum dystrybucyjnego Julio Duarte, wiceprezes zarządu do spraw operacyjnych.

Centrum dystrybucyjne powstało w Nadarzynie koło Warszawy. Będzie zaopatrywało około tysiąc sklepów spożywczych sieci Żabka i Freshmarket, których właścicielem jest spółka Żabka. Magazyn został wzniesiony w taki sposób, że możliwa jest jego rozbudowa o kolejne 5 tysięcy metrów kwadratowych.

To trzecie centrum dystrybucyjne spółki, obok obiektów w Plewiskach koło Poznania i w Tychach. Jego budowa jest związana z rozwojem sieci sklepów Żabki. - _ Obecnie sieci sklepów Żabka oraz Freshmarket liczą ponad trzy tysiące placówek. W ciągu najbliższych pięciu lat firma ma zamiar otworzyć kolejnych dwa tysiące sklepów _- zdradza plany na przyszłość Julio Duarte.

Trzytysięczny sklep należący do spółki został otwarty dwa miesiące temu. W sierpniu prezes firmy Jacek Roszyk zapowiedział, że jego celem jest zbudować jedną z pięciu największych w Polsce sieci handlowych. W przygotowanym przez dziennik _ Rzeczpospolita _ rankingu 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej spółka zajęła 284. miejsce. Dziś zatrudnia około 15 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak nabijają sprzedaż konkurencji. Tylko po co? Konsument jest jak piesek na smyczy. Zawsze pójdzie za swoim panem, czyli marką, której może nawet nie lubić.
Czerwona Torebka otwiera sieć tanich sklepów Pierwsze placówki zostaną otwarte już pod koniec roku.
Czerwona Torebka inwestuje i walczy ze stratami Choć w pierwszym półroczu przychody spółki zwiększyły się rok do roku o 37 procent i osiągnęły poziom niemal 52 milionów złotych, to grupa odnotowała prawie 15 milionów złotych straty netto.
business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)