Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakłady cukiernicze Odra na plusie. Stawiają na eksport

0
Podziel się:

Producent słodyczy ZPC Otmuchów wyraźnie poprawił swoje wyniki finansowe.

Mariusz Popek, prezes ZPC Otmuchów
Mariusz Popek, prezes ZPC Otmuchów (InnerValue)
bFfhyvJx

O ponad dwa miliony złotych wzrosła w pierwszym kwartale wartość sprzedaży słodyczy do Niemiec przez grupę ZPC Otmuchów. Dodatkowo spółka chce rozwijać się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Grupa cukiernicza Otmuchów, która jest m.in. jednym z największych producentów chałwy w Polsce, pochwaliła się właśnie, że należące do niej zakłady Odra z Brzegu w pierwszym kwartale tego roku wyszły na plus. Był to jeden z celów na 2014 rok, o którym przed miesiącem w rozmowie z Money.pl mówił prezes ZPC Otmuchów, Mariusz Popek.

- _ W najbliższych kwartałach zamierzamy wzmocnić brand Odry, który jest potencjalnym źródłem wyższej marży. Liczymy, że nowe produkty z logo Odry spotkają się z zainteresowaniem obecnych, jak i nowych klientów. Marka jest znana głównie na południu Polski. Pracujemy nad tym, by stała się rozpoznawalna również w innych częściach kraju _ - zapowiedział Mariusz Popek.

bFfhyvJz

Firma przechodzi też restrukturyzację. - _ Pracujemy nad zmniejszeniem liczby naszych zakładów i konsolidacją produkcji. Obecnie nasze lokalizacje są dość rozproszone, a to nie jest optymalne kosztowo. Proces ten rozpoczęliśmy już pod koniec ubiegłego roku, sprzedając jedną z lokalizacji w Brzegu, w której produkowane były sezamki _ - podkreśla prezes ZPC Otmuchów.

Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu kwartalnego, grupa rozwija też sprzedaż eksportową. Najważniejszym dla niej rynkiem są Niemcy, ale firma jest też obecna m.in. na Węgrzech, w Rumunii, Czechach, czy na Słowacji.

Grupa Otmuchów po pierwszym kwartale miała 3,9 miliona złotych netto w porównaniu do 1,3 miliona złotych w tym samym okresie ubiegłego roku. Przychody grupy wzrosły z kolei o 2 procent r/r do 74,5 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfhyvJF
bFfhyvKa
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)