Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarabiają na służbie zdrowia. Oto, czego się spodziewają

0
Podziel się:

- Oczekujemy utrzymania się popytu na finansowanie bieżące szpitali, głównie ze względu na prognozowany przez NFZ spadek wydatków na leczenie szpitalne - deklaruje Krzysztof Kawalec, prezes zarządu Magellana.

Zarabiają na służbie zdrowia. Oto, czego się spodziewają
(Magellan SA)

_ - W perspektywie 2014 roku oczekujemy utrzymania się popytu na finansowanie bieżące szpitali, głównie ze względu na prognozowany przez NFZ spadek wydatków na leczenie szpitalne _ - deklaruje Krzysztof Kawalec, prezes zarządu Magellana zajmującego się dostarczaniem rozwiązań finansowych dla podmiotów działających na rynku medycznym i samorządowym.

_ - Uważamy, że pomimo pesymistycznej prognozy w zakresie finansowania usług medycznych przez NFZ, szpitale będą inwestować w infrastrukturę medyczną, z jednej strony ze względu na konieczność jej odnawiania, a także względu na konieczność dostosowania do norm unijnych _ - prognozuje Kawalec.

- _ Spodziewamy się większego zapotrzebowania na finansowanie inwestycji samorządowych. Większa skłonność samorządów do inwestowania będzie wspierana napływem środków unijnych i zbliżającymi się wyborami, które są motorem wzrostu gminnych inwestycji. Oczekujemy także kontynuacji wzrostu sprzedaży i poprawy wyników finansowych w Czechach i na Słowacji _ - dodaje prezes spółki Magellan.

Grupa kapitałowa Magellan w 2013 roku podpisała umowy o łącznej wartości 2,1 miliarda złotych. Wartość kontraktacji w porównaniu do danych z poprzedniego roku wzrosła o 27 procent. Zawarte umowy dotyczyły finansowania inwestycji oraz bieżącej działalności podmiotów działających na rynku medycznym i samorządowym w Polsce oraz na terenie Czech i Słowacji.

Magellan współpracował w 2013 roku z ponad 900 kontrahentami (dostawcy, szpitale, placówki medyczne i jednostki samorządowe), z którymi podpisał blisko 3,2 tysiąca umów. Jego głównym przedmiotem działalności jest dostarczanie rozwiązań finansowych pozwalających utrzymać płynność finansową i umożliwiających realizację inwestycji w sektorze ochrony zdrowia.

W pierwszych trzech kwartałach 2013 roku spółka zanotowała skonsolidowany zysk netto na poziomie 31,5 miliona złotych, wobec 27,5 miliona złotych przed rokiem. Przychody ze sprzedaży w tych okresach wyniosły odpowiednio 102,3 i 86,1 miliona złotych. Wyniki za cały 2013 rok spółka opublikuje natomiast 21 marca.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)