Notowania

Przejdź na
grupa azoty
21.08.2013 16:30

Zarząd Grupy Azoty podzielił się kompetencjami

Firma poinformowała, za jakie obszary będą odpowiadać członkowie kadry kierowniczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Azoty)
Paweł Jarczewski, prezes zarządu

Do kompetencji prezesa zarządu Pawła Jarczewskiego należy między innymi zarządzanie grupą kapitałową oraz sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad podmiotami tworzącymi grupę kapitałową. Prezes spółki odpowiedzialny jest też za nadzór nad Centrum Biznesu Agro w grupie kapitałowej.

Jarczewski sprawuje też nadzór nad polityką informacyjną, komunikacją i wizerunkiem, społeczną odpowiedzialnością biznesu, przekształceniami strukturalno–własnościowymi oraz nad realizacją strategii i polityki personalnej w spółce dominującej i grupie kapitałowej. Koordynuje również funkcje audytu wewnętrznego oraz reprezentuje Spółkę wobec jej Akcjonariuszy, organów statutowych, władz i instytucji państwowych i samorządowych.

Pozostali członkowie zarządu będą pełnili następujące funkcje:

- Andrzej Skolmowski, wiceprezes zarządu, będzie odpowiedzialny za finanse;

- Krzysztof Jałosiński, wiceprezes zarządu, będzie odpowiedzialny za strategię i rozwój;

- Marian Rybak, wiceprezes zarządu, będzie odpowiedzialny za inwestycje;

- Witold Szczypiński, wiceprezes zarządu, będzie odpowiedzialny za integrację produkcji, tworzywa i syntezy organiczne;

- Marek Kapłucha, wiceprezes zarządu, będzie odpowiedzialny za obszar zarządzania łańcuchem dostaw;

- Artur Kopeć, członek zarządu, odpowiedzialny będzie za dialog społeczny, bezpieczeństwo techniczne i ochronę środowiska.

Marek Kapłucha i Marian Rybak dołączyli do zarządu spółki 4 lipca w związku z umową konsolidacją Grupy Azoty i Grupy Azoty Puławy z listopada 2012 roku. Kapłucha był w Puławach prezesem, a Rybak wiceprezesem.

Grupa Azoty jest w Europie drugą największą firmą z branży nawozowo-chemicznej. Od pięciu lat jest obecna na parkiecie warszawskiej giełdy, wiadomo też, że znajdzie się w podstawowym indeksie WIG30.

Zobacz wyniki Grupy Azoty na giełdzie w ostatnim półroczu:

- _ Start indeksu WIG30 i uczestnictwo Grupy Azoty w jego składzie to dla nas świetna wiadomość. To również dobra wiadomość dla naszych akcjonariuszy – wejście w skład tego indeksu z pewnością zapewni jeszcze zwiększy obrót akcjami Grupy Azoty. W ten sposób już za kilka tygodni zostanie zrealizowane jedno z głównych naszych założeń strategicznych – notowanie w podstawowym indeksie GPW _- cieszył się po ogłoszeniu listy notowanych na nowym indeksie Paweł Jarczewski.

W pierwszym kwartale bieżącego roku spółka zanotowała 2,6 miliarda złotych przychodu. Rok do roku jest to wzrost o 40,5 procent. Osiągnięty zysk netto miał wartość 410 milionów złotych co jest wynikiem lepszym o ponad 100 procent. W pierwszy trzech miesiącach 2012 roku zysk wyniósł 179,6 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Grupa Azoty będzie notowana w nowym indeksie na GPW Wejście spółki w skład indeksu WIG30 zwiększy płynność spółki.
Nowe wyceny dla spółek z branży chemicznej DM IDM obniżył rekomendację Grupy Azoty. Podwyższyli natomiast cenę docelową spółki Police.
Milion złotych z Unii dla Grupy Selena _ Chcemy położyć większy nacisk na działalność badawczo-rozwojową, którą realizujemy przez działy R&D zlokalizowane w czterech krajach: Polsce, Hiszpanii, Turcji i Chinach _.

Marian Rybak, Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za inwestycje

Tagi: grupa azoty, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz