Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zarząd PKP na półmetku. Zanim będzie lepiej, musimy się pomęczyć

0
Podziel się:

- Przyszły rok będzie największym wyzwaniem - przyznaje prezes PKP Jakub Karnowski.

Zarząd PKP na półmetku. Zanim będzie lepiej, musimy się pomęczyć
(PKP S.A.)
bECGGPQR

Przedłużające się remonty, Pendolino na testach i kolejne spółki na giełdzie. Zarząd Polskich Kolei Państwowych przekroczył półmetek swojej kadencji. Prezes PKP Jakub Karnowski (na zdjęciu) przekonuje, że będziemy musieli jeszcze trochę się przemęczyć, aby później korzystać z kolei o wysokim standardzie.

Półtora roku temu do najważniejszych zadań należało przyspieszenie modernizacji szlaków kolejowych i wymiana starego taboru na nowy. Zdaniem prezesa PKP Jakuba Karnowskiego, częściowo się to udało. Niemniej, na efekty pasażerowie będą musieli poczekać do końca przyszłego roku.

- _ Przyszły rok będzie największym wyzwaniem pod tym względem. W grudniu 2014 roku po polskich torach pojedzie Pendolino i do tego czasu ta krytyczna część infrastruktury musi być wyremontowana. Dlatego do tego momentu będzie cały czas nie najlepiej. Pociągi nie będą jeździły tak szybko, jak później. W 2014 roku będziemy bardzo mocno pracować _ - mówi Karnowski.

bECGGPQT

Do swoich największych sukcesów zarząd PKP zalicza prywatyzację dwóch spółek kolejowych. - _ Udało nam się sprywatyzować Polskie Koleje Linowe, spółkę, która posiada wyciągi między innymi w Zakopanem. Udało się wprowadzić na giełdę PKP Cargo, a to ogromny sukces. W Europie nie ma spółki o podobnym charakterze na rynku publicznym _ - przekonuje Karnowski.

Prezesi spółek kolejowych są już po pierwszym spotkaniu z Elżbietą Bieńkowską, która od przyszłego tygodnia będzie zarządzać infrastrukturą. Rozmowa dotyczyła między innymi sposobów na ratowanie unijnych pieniędzy przeznaczonych na kolej.
Na razie nie wiadomo, czy dojdzie do zmian personalnych w PKP.

Czytaj więcej w Money.pl

bECGGPRu
business news
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)