Notowania

zbigniew jakubas
05.12.2013 13:35

Zbigniew Jakubas ma do wydania trzy miliardy złotych

Dzisiaj na warszawskiej giełdzie zadebiutowała spółka kontrolowana przez znanego inwestora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Boston9/CC BY-SA 3.0/Wikipedia)

Zbigniew Jakubas (na zdjęciu), główny akcjonariusz m.in. Mennicy Polskiej i Newagu, planuje przejęcie pakietu kontrolnego w spółce przemysłowej działającej w Polsce. Wartość potencjalnej inwestycji to około 3 miliardy złotych.

_ - Nie ukrywam, że mam na oku do przejęcia dwie, trzy firmy. Dwie z nich są już na poważnym etapie rozważań i analiz. Planujemy już sposoby restrukturyzacji tych spółek. Są to podmioty z branży przemysłowej z Polski _ - powiedział Zbigniew Jakubas.

_ - Wraz z Mennicą Polską założyliśmy Fundusze Inwestycji Polskich TFI. Już w tej chwili jesteśmy skłonni dużo inwestować. Inwestycja w jedną z upatrzonych przez nas spółek potencjalnie kosztowałaby nas około trzy miliardy złotych. Byłyby to nie tylko nasze pieniądze, ale również grona naszych partnerów _ - dodał.

Na pytanie, czy trzy miliardy złotych to wartość 100 procent akcji potencjalnie przejmowanej spółki, Jakubas odpowiedział: - _ Nie, wartość tej firmy jest większa. Ta kwota pozwoli nam na przejęcie pakietu kontrolnego. Dodam, że nie jest to spółka państwowa _.

Dzisiaj na warszawskiej giełdzie zadebiutowała spółka kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa, Newag. Firma zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami lokomotyw elektrycznych oraz spalinowych. Debiut na GPW okazał się on dość udany. Spółka na otwarciu zyskiwała 20 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: zbigniew jakubas, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz