Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Zdominują rynek opon? Dwa koncerny łączą siły

0
Podziel się:

Japoński koncern Yokohama Rubber Co. oraz koreański producent ogumienia Kumho Tire Co. podpisały porozumienie o współpracy w obszarze produkcji opon wysokiej technologii.

David Oliva, Yokohama Europe
David Oliva, Yokohama Europe (Yokohama Europe)
bEJVnjeJ

Umowa zakłada wymianę technologiczną, współpracę w dziedzinie badań i rozwoju, a także zawarcie sojuszu kapitałowego.

_ - Podpisanie porozumienia jest strategiczną decyzją i ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju obu koncernów _ - powiedział David Oliva, menedżer ds. komunikacji w Yokohama Europe (na zdjęciu). _ - Dzięki porozumieniu będzie można podwoić nakłady inwestycyjne w dziedzinie badań i rozwoju, a w konsekwencji zwiększyć globalną konkurencyjność obu firm. _

Na mocy porozumienia, producenci będą wspólnie realizować badania i rozwijać technologie produkcji opon. Umowa obejmuje wymianę informacji oraz zasobów badawczych w celu zwiększenia konkurencyjności obu firm na globalnym rynku.

bEJVnjeL

Rozmowy pomiędzy YOKOHAMĄ i Kumho trwały kilka miesięcy.

Yokohama Rubber Co, istnieje od 1917 roku i obecnie jest 8 na świecie producentem ogumienia wytwarzającym opony dla wszystkich typów pojazdów. Wartość sprzedaży koncernu za rok 2012 wyniosła blisko 560 mld jenów, czyli równowartość 6,5 mld dolarów, z czego 445 mld jenów pochodziło ze sprzedaży opon. W 12 fabrykach zlokalizowanych w 7 krajach na całym świecie zatrudnionych jest około 20 000 pracowników.

Kumho Tire Co. istnieje od w 1960 roku, a jej siedziba znajduje się w Gwangju, w Korei Południowej. Azjatycki koncern, należący do Kumho Asiana Group, posiada 8 zakładów produkujących opony zlokalizowanych na terenie Korei Południowej, Chin, Wietnamu i zatrudnia około 11 000 pracowników. W 2012 roku Kumho odnotowała sprzedaż na poziomie 4 070,6 mld wonów, czyli równowartość 3,8 mld dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJVnjeR
bEJVnjfm
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)