Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złota 44 ma się sprzedać w 3,5 roku

1
Podziel się:

Średnia cena "all inclusive" za metr kwadratowy apartamentu wyniesie 28 tys. zł.

Złota 44 ma się sprzedać w 3,5 roku
(Radek Kołakowski/wikimedia (CC0 1.0))

- Widzimy duże zainteresowanie klientów, zarówno nowych, jak i dotychczasowych - tych, którzy kupili mieszkania od naszych poprzedników. Zakładamy, że wszystkie apartamenty zostaną sprzedane w 3,5 roku. Pomoże nam fakt, że w tym topowym, luksusowym segmencie nie mamy w Polsce konkurencji - powiedział Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

BBI Development zakłada, że sprzeda wszystkie apartamenty w inwestycji Złota 44 w Warszawie w ciągu 3,5 roku, poinformował agencję ISBnews prezes Michał Skotnicki. BBI wraz z partnerem - funduszem Amstar - oficjalnie zainaugurowało sprzedaż w inwestycji.

Prezes przypomniał, że 20 proc. apartamentów zostało sprzedanych przez poprzedniego dewelopera wieżowca. Z tamtej grupy klientów ok. 2/3 nie zrezygnowało z zakupu.

- Na podstawie obecnego zainteresowania sądzimy, że 75-80 proc. apartamentów zostanie nabytych przez Polaków, a reszta przez cudzoziemców. Na przełomie 2016 i 2017 roku będą się wprowadzać pierwsi mieszkańcy - powiedział również Skotnicki.

BBI Development i amerykański fundusz inwestycyjny Amstar oficjalnie rozpoczęli sprzedaż apartamentów w Złotej 44 - wieżowcu zlokalizowanym w centrum Warszawy. Inwestycja zostanie oddana do użytku w połowie przyszłego roku.

Notowania tygodniowe BBI Development

- Wraz z naszym partnerem, firmą Amstar, rozpoczynamy sprzedaż apartamentów. Złota 44 redefiniuje pojęcie luksusu na rynku nieruchomości w Polsce, żaden inny budynek nie oferuje tylu udogodnień dla mieszkańców - powiedział Skotnicki podczas uroczystości inauguracji sprzedaży.

Klienci będą mieli do dyspozycji studia o powierzchni 62-70 m2 oraz nowo wprowadzone do sprzedaży, deficytowe na rynku i silnie poszukiwane średniej wielkości apartamenty o powierzchni 90-120 m2. W ofercie znajdują się również większe lokale o powierzchni 140-240 m2 oraz "szyte na miarę" od 250 m2 wzwyż. Złota 44 zapewnia także ofertę penthouse'ów, które wyróżniają się wyjątkowym układem i mogą przekraczać nawet 1000 m2, dając klientom możliwość zamieszkania na całym piętrze budynku.

Cena za metr kwadratowy wyniesie 28 tys. zł

Średnia cena "all inclusive" za metr kwadratowy apartamentu wyniesie 28 tys. zł. W zależności od lokalizacji, wielkości, układu i standardu wykończenia apartamentu kwota za metr będzie wynosić od 24 do 40 tys. zł. Ceny "all inclusive" uwzględniają wszelkie koszty nabycia apartamentu łącznie z podatkami, ich wykończenia oraz udział we współwłasności wszystkich powierzchni rekreacyjnych budynku.

Złota 44 jest luksusowym apartamentowcem, budowanym obecnie w ścisłym centrum Warszawy, obejmującym 288 lokali, którego wysokość wynosi 192 metry. Części wspólne obejmować będą m.in. basen o długości 25 m, siłownię, spa, piwniczki do starzenia win i prywatną salę kinową.

Od sierpnia 2014 r. projekt wspólnie realizują BBI Development oraz Amstar - amerykańska spółka funkcjonująca na rynku nieruchomości w skali globalnej.

BBI Development jest spółką developerską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Kol
4 miesiące temu
skoro tak swietnie idzie to czemu nie wyplacaja dywident