Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZM Ropczyce na wojnie z fiskusem. Jest postępowanie

0
Podziel się:

Spółka od kilku miesięcy toczy spór z organami skarbowymi, kwestionując prawidłowości sposobu prowadzenia kontroli.

Józef Siwiec, prezes zarządu ZM Ropczyce
Józef Siwiec, prezes zarządu ZM Ropczyce (ZM Ropczyce)
bEIRRFed

Zakłady Magnezytowe Ropczyce otrzymały zawiadomienie od Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie o wszczęciu postępowania w sprawie o nadużycie zaufania. Spółka od kilku miesięcy toczy spór z organami skarbowymi, kwestionując prawidłowości sposobu prowadzenia kontroli.

- _ Jeśli nasze domysły okażą się słuszne, to jest to naszym zdaniem próba nacisku na spółkę ze strony organów skarbowych, abyśmy przyjęli niesłuszne i niekorzystne interpretacje fiskusa. Stoimy na stanowisku, że spółka prawidłowo rozliczyła swoje zobowiązania z tytułu opcji walutowych, wykorzystywanych w przeszłości do zabezpieczania się przed ryzykiem wahań kursów walutowych _– powiedział wiceprezes ZM Ropczyce.

Dodał, że ZM Ropczyce domagają się równego traktowania wszystkich podmiotów. Tymczasem organy skarbowe kontrolują tylko wybrane przedsiębiorstwa, które w przeszłości były zaangażowane w opcje walutowe.

bEIRRFef

- _ Naszym zdaniem odpowiedzialność za kłopoty z opcjami ponoszą również banki, które swego czasu usilnie przekonywały o konieczności zabezpieczania ryzyka kursowego strukturami opcyjnymi oraz rząd, który wbrew zaleceniom Komisji Europejskiej nie wprowadził na czas dyrektywy MIFID _ – powiedział wiceprezes ZM Robczyce.

Przypomnijmy, że Zakłady Magnezytowe Ropczyce od kilku miesięcy toczą spór z organami skarbowymi kwestionując prawidłowość sposobu prowadzenia czynności kontrolnych. Kwestionują także próby podważenia zasadności zaliczenia do kosztów podatkowych strat wynikłych na kontraktach na opcjach walutowych stosowanych przez spółkę w latach poprzednich.

Zobacz notowania ZM Robczyce w ostatnich trzech miesiącach:

Pod koniec czerwca 2014 roku, Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie wydał niekorzystną dla firmy decyzję w sprawie kontroli w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania podatku dochodowego od osób prawnych za 2008 rok. Spółka nie zgodziła się z decyzją UKS i złożyła od niej odwołanie do Izby Skarbowej w Rzeszowie. Ta uchyliła w całości decyzję UKS w Rzeszowie i skierowała sprawę do ponownego rozpatrzenia.

bEIRRFel

Czytaj więcej w Money.pl

bEIRRFeG
business news
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)