Notowania

Zmiany na szczycie Santandera. Pierwsze za czasów nowej prezes

Po ogłoszeniu tej informacji, akcje banku na madryckiej giełdzie podrożały o 1,9 procenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Miguel Sanchez Monita/materialy prasowe banku)
Prezes Ana Botin i nowy dyrektor generalny Jose Antonio Alvarez</br>

Jose Antonio Alvarez został nowym dyrektorem generalnym (CEO) największego hiszpańskiego banku. Zastąpi on Javiera Marina, który zajmował to stanowisko przez dwa ostatnie lata. Oprócz niego, do nowych funkcji w zarządzie zostały nominowane trzy osoby. To pierwsze zmiany od czasu, gdy na czele grupy Santander stanęła nowa szefowa. Po ogłoszeniu tej informacji, akcje banku na madryckiej giełdzie podrożały o 1,9 procenta.

Jose Antonio Alvarez pracuje w Santanderze od dziesięciu lat. Dotychczas zajmował się finansami banku, znany był z dbania o transparentność finansową spółki. Dotychczasowy dyrektor generalny, Javier Martin, odejdzie z firmy - poinformował rzecznik prasowy.

Zmieni się też wiceprezes grupy Santander, a także trzech członków zarządu. To pierwsze tak poważne zmiany na szczycie firmy zachodzące za prezesury Any Botin. Ana zajęła fotel szefa banku po swoim ojcu, Emilio Botinie, który zmarł we wrześniu tego roku.

Ana zapowiadała wtedy, że będzie trzymać się strategii wypracowanej przez ojca, polegającej na niepodejmowaniu ryzykownych decyzji i spokojnym inwestowaniu.

Za czasów, gdy prezesem był Emilio Botin, Banco Santander stał się największym bankiem w Hiszpanii, a cała grupa Santander jednym z największych graczy w branży w Europie. Emilio znany był też ze sponsorowania zespołów McLarena i Ferrari w wyścigach Formuły 1.

W 2010 roku Hiszpanie kupili Bank Zachodni. Cztery miesiące temu prezes BZ WBK Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w przyszłym roku bank zmieni nazwę na Santander.

Grupa Santander na całym świecie zatrudnia ponad 186 tysięcy pracowników i wypracowała w zeszłym roku ponad 4,3 miliarda euro zysku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: banki w unii europejskiej, santander, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz