Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
13.04.2015 17:30

Zmiany personalne w Echo Investment

Spółka zrealizowała do tej pory ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Patryk Ptak/REPORTER)
Piotr Gromniak, prezes Echo Investment

Maciej Dyjas i Przemysław Krych, partnerzy zarządzający Griffin Real Estate, zostali powołani w skład rady nadzorczej Echo Investment nowej kadencji, wynika z uchwał walnego.

Pozostali nowi członkowie rady nadzorczej dewelopera to Kharim Khairallah, Laurent Luccioni, George Graham, Nebil Senman i Stefan Kawalec.

Podmiot należący do Griffin Topco III S.a r.l. (podmiot kontrolowany przez Oaktree) oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO podpisał 28 lutego br. umowę pośredniego nabycia pakietu 41,55% akcji Echo Investment. Warunkiem ostatecznego sfinalizowania transakcji nabycia jest wydanie zgody na koncentrację przez Komisję Europejską.

W połowie marca podano, że kontrolowany przez Michała Sołowowa FTF Columbus - posiadający 41,55% akcji Echo Investment - złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki w celu dokonania zmian w radzie nadzorczej. Wniosek związany jest ze sprzedażą pakietu akcji Echo na rzecz podmiotu należącego do Griffin Real Estate oraz do PIMCO.

Konsekwencją finalizacji nabycia 41,55% akcji Echo Investment przez podmiot należący do Griffin Topco III S.a r.l. będzie ogłoszenie publicznego wezwania na 66% akcji spółki. Echo Investment ma pozostać na GPW.

O tym, że Griffin wyrósł na faworyta do przejęcia pakietu Echo Investment agencja ISBnews pisała pod koniec grudnia ub.r.

Griffin to wiodący inwestor na polskim rynku nieruchomości, który w imieniu zarządzanych przez siebie Funduszy, aktywnie lokuje srodki w różnorodne projekty. Celem strategicznym jest zbudowanie w ciągu kilku lat unikatowego portfela nieruchomości. W portfolio grupy Griffin znajduje się obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.

Echo Investment zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, ech, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz