Notowania

business news
19.07.2013 13:10

Zmiany na szczycie władzy w firmie Castrol

Nowy prezes jest związany z firmą Castrol od 1994 roku. -Mamy świetny zespół, silne marki, sprawdzonych dostawców, a nasze relacje z klientami są bardzo dobre- mówił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komunikado PR)

Mike Johnson, po niemal dwudziestu latach pracy w BP, odszedł ze stanowiska prezesa firmy Castrol i wiceprezesa BP. Zastąpił go Paul Waterman.

Nowy prezes jest związany z firmą Castrol od 1994 roku. W latach 2007-2008 był wiceprezesem odpowiedzialnym za motoryzację w obu Amerykach, a później – w 2009 roku – za dział B2B środków smarnych (przemysł, transport morski, lotniczy i energetyka). Od 2010 roku odpowiadał za dział _ Fuels Value Chain _ w Australii i Nowej Zelandii.

Mike Johnson przed połączeniem Castrol i BP (w 2000 roku) był prezesem Castrol w Wielkiej Brytanii, odpowiadając jednocześnie za rynek Ameryki Łacińskiej, był także światowym szefem marketingu Castrol. Po przejęciu Castrol przez BP został wiceprezesem ds. marketingu w nowej organizacji, a we wrześniu 2001 roku objął to samo stanowisko w regionie Azji, z biurem w Singapurze.

W 2005 roku wrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie został wiceprezesem odpowiedzialnym za motoryzację na rynku europejskim, a od 2007 podlegał mu dział środków smarnych. W firmie Castrol, w której pracuje od 1993 roku, pozostanie jeszcze do końca roku. - _ Opuszczam świetnie rozwijającą się międzynarodową firmę. Dziś działamy w ponad 130 krajach, a nasze produkty są stosowane na całym świecie – od motoroweru w Azji po samolot Airbus A350 XWB z silnikami Rolls-Royce'a _ – mówił Johnson.

- _ Patrzę w przyszłość ze spokojem – mamy świetny zespół, silne marki, sprawdzonych dostawców, a nasze relacje z klientami są bardzo dobre. To mocne podstawy, by wierzyć w dalszy rozwój firmy, a ja jestem zaszczycony, że będę dowodzić tym zespołem _ – dodał nowy prezes Paul Waterman.

Czytaj więcej w Money.pl
BP prosi brytyjski rząd o pomoc Według gazety władze brytyjskiego koncernu chcą, by premier poruszył tę kwestię podczas czerwcowego szczytu grupy G8.
BP ostrożne. Wycofuje część załogi Brytyjski rząd dostrzegł, że w kraju nie jest bezpiecznie i że może dojść do poważnych napięć.
Sojusz właściciela Biedronki z gigantem Chodzi o zniżki jakie otrzymywać będą klienci przy zakupach w portugalskich supermarketach Jeronimo Martins oraz na stacjach paliwowego koncernu.
Tagi: business news, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz