Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w zarządzie Bumech

0
Podziel się:

Dariusz Dźwigoł jest teraz pełniącym obowiązki prezesa, a nowym członkiem zarządu został Jacek Surma.

Dariusz Dźwigoł, pełniący obowiązki prezesa Bumech
Dariusz Dźwigoł, pełniący obowiązki prezesa Bumech (Bumech)
bESTCzhN

Dariusz Dźwigoł został pełniącym obowiązki prezesa w katowickiej spółce, a do członków zarządu dołączył Jacek Surma. To efekt rezygnacji dotychczasowego prezesa, Zygmunta Kosmały, który przeszedł na emeryturę.

Dźwigoł był do tej pory wiceprezesem Bumechu i prezesem spółki zależnej Bumech - Technika Górnicza. To głównie dzięki jego staraniom firma zaczęła na szeroką skalę współpracować z kopalniami węgla kamiennego w zakresie drążenia wyrobisk podziemnych. Jacek Surma zajmował natomiast stanowisko dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych, był też prokurentem.

Dotychczasowy prezes Zygmunt Kosmała zrezygnował ze stanowiska, podając za przyczynę przejście na emeryturę. Zapewnił jednak, że w razie potrzeby będzie dzielił się ze spółką wiedzą i doświadczeniem.

bESTCzhP

- _ Znając kompetencje Panów Dźwigoła i Surmy, jestem przekonany, iż zmiany w składzie osobowym zarządu w żaden sposób nie zakłócą prawidłowego funkcjonowania spółki _ – przekonuje Adam Konopka, przewodniczący rady nadzorczej Bumechu.

Jak dziś kształtują się wyniki finansowe spółki? Najnowszy jak dotychczas raport za pierwszy kwartał 2013 roku pokazuje, że przychody firmy rok do roku są niemal na tym samym poziomie (niecałe 25 milionów złotych). Mimo to firma odnotowała stratę netto na poziomie 766 tysięcy złotych (w pierwszym kwartale 2012 roku zysk netto wyniósł natomiast ponad 1,7 miliona złotych). Lepsze wyniki pokazuje roczne sprawozdanie za 2012 rok: wzrost przychodu rok do roku z 98 do 108 milionów złotych i wzrost zysku netto z 5,5 do 6 milionów złotych.

Zobacz, jak radziła sobie spółka na GPW w ostatnim półroczu:

Bumech S.A. to spółka działająca w branży górniczej. Specjalizuje się w serwisie, utrzymaniu ruchu i remontach maszyn i urządzeń górniczych. Od 2007 roku zajmuje się drążeniem wyrobisk podziemnych w kopalniach węgla kamiennego. Produkuje też kombajny chodnikowe.

bESTCzhV
Czytaj więcej w Money.pl
Górnicy mogą odetchnąć. Piechociński... Należy zrobić wszystko, by zakłady górnicze były produktywne - wskazał w Katowicach wicepremier i szef resortu gospodarki Janusz Piechociński.
Kopalnie będą zatrudniać? Piechociński walczy Z danych spółek węglowych wynika, że nie planują one zwolnień, ale mogą przyjąć do pracy mniej osób, niż odejdzie na emerytury.
Górnicy dużo stracą? Czeka ich trudny rok Zdaniem ekspertów, konieczne jest obniżanie kosztów produkcji i walka o konkurencyjność m.in. z węglem importowanym.
bESTCziq
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)