Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w zarządzie Przewozów Regionalnych

Biuro prasowe Przewozów Regionalnych na razie nie potwierdza tych informacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Przewozy Regionalne)

Ryszard Kuć (na zdjęciu) przestał pełnić funkcję prezesa Przewozów Regionalnych, a zastąpił go Tomasz Pasikowski - dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do Rady Nadzorczej spółki.

Aktualizacja: godzina 15:48

Tomasz Pasikowski został nowym prezesem Przewozów Regionalnych - potwierdziła spółka oficjalnie informację PAP o zmianach w zarządzie firmy. Pasikowski zastąpił Ryszarda Kucia, który został powołany na to stanowisko kilka miesięcy temu. Poza Pasikowskim rada powołała także Wojciecha Kroskowskiego na nowego członka zarządu, a zarazem dyrektora finansowego spółki.

Na razie nie są znane powody zmian w zarządzie. To już trzecia zmiana prezesa spółki w ciągu roku. W kwietniu ub.r. odwołana została wieloletnia prezes Przewozów Regionalnych Małgorzata Kuczewska-Łaska, również bez publicznego podania powodów. Rada nadzorcza powołała jednocześnie Roberta Nowakowskiego, który miał objąć obowiązki od 2 maja. Tak się jednak nie stało i przez kilka tygodni p.o. prezesa spółki był członek zarządu Paweł Stefański, odpowiedzialny w firmie za sprawy techniczno-eksploatacyjne.

W czerwcu ub.r. rada powołała na prezesa Ryszarda Kucia, który wcześniej był dyrektorem warmińsko-mazurskiego zakładu Przewozów Regionalnych.

Przewozy Regionalne są w trudnej sytuacji finansowej. Właściciele firmy, czyli marszałkowie województw nie ukrywają, że nie są zadowoleni z jej usług i kolejno powołują własne spółki przewozowe. Strata największego polskiego pasażerskiego przewoźnika kolejowego sięgnęła prawdopodobnie w 2013 r. ok. 60 mln zł. Spółka ma też wielomilionowe długi m.in. wobec zarządzającej infrastrukturą spółki PKP PLK. Ugoda Przewozów Regionalnych z PKP PLK jest zabezpieczona na majątku samorządowego przewoźnika.

Ponadto związki zawodowe grożą podjęciem strajku w spółce. Taki protest byłby bardzo dotkliwy dla pasażerów: Przewozy Regionalne uruchamiają średnio 1,8 tys. pociągów w ciągu doby, z których korzysta dziennie ok. 300 tys. osób. Związkowcy rozmawiają w tej sprawie z wicepremier i minister infrastruktury Elżbietą Bieńkowską, jednak dwa dotychczasowe spotkania w tej sprawie nie przyniosły przełomowych rozstrzygnięć.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: koleje w polsce, przewozy regionalne, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz