Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znamy cenę emisyjną akcji Dekpolu

0
Podziel się:

- Wszystko wskazuje że uda nam się w najbliższym czasie zadebiutować na GPW, co jest dla nas niewątpliwie dużym sukcesem - powiedział Mariusz Tuchlin, prezesa spółki.

Mariusz Tuchlin, prezes Dekpol S.A.
Mariusz Tuchlin, prezes Dekpol S.A. (Dekpol SA)

W ramach prowadzonej oferty publicznej spółka oferuje 2.300.000 nowo emitowanych akcji serii B. Cena emisyjna została ustalona na 15 zł za jedną akcję, przy wcześniej określonym maksymalnym poziomie wynoszącym 21 zł. Wartość całej oferty publicznej może sięgnąć około 34,5 mln zł brutto. Główny akcjonariusz Mariusz Tuchlin odstąpił od sprzedaży 650.000 akcji serii A._ _

_ - Zainteresowanie naszą ofertą było spore. Sentyment do rynku akcji, szczególnie do spółek z branży budowlanej, nie jest jednak satysfakcjonujący. Ze względu na potrzeby kapitałowe spółki zdecydowaliśmy się na udzielenie wysokiego dyskonta. Realizacja celów emisyjnych przełoży się z pewnością na znaczący wzrost wartości przedsiębiorstwa - _podkreślił Mariusz Tuchlin, prezes Dekpol S.A.

_ - Wszystko wskazuje że uda nam się w najbliższym czasie zadebiutować na GPW, co jest dla nas niewątpliwie dużym sukcesem. Osobiście zdecydowałem się jednak odstąpić od sprzedaży w ramach oferty publicznej części z posiadanych akcji spółki _ - dodał.

Określono także liczbę akcji oferowanych w ramach poszczególnych transz. Dla inwestorów indywidualnych oferowanych jest aktualnie 412.500 akcji serii B, a dla inwestorów instytucjonalnych 1.887.500 akcji serii B. Zapisy w Transzy Inwestorów Indywidualnych były przyjmowane w dniach 9-11 grudnia br.

W tym czasie prowadzona była również budowa księgi popytu. Zapisy w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych będą prowadzone w dniach 15-16 grudnia br. Przydział akcji w obu transzach jest planowany na 17 grudnia br.

Dekpol planuje przeznaczyć środki pozyskane z emisji akcji serii B na rozwój działalności operacyjnej
w ramach wszystkich trzech głównych segmentów działalności: generalnego wykonawstwa, działalności deweloperskiej oraz produkcji osprzętu do maszyn budowlanych.

_ _ - Z oferty publicznej pozyskamy mniej środków niż początkowo zakładaliśmy. Cele emisyjne zostały przedstawione według priorytetów co oznacza że część z nich może być finansowana z innych źródeł lub ewentualnie będą przesunięte w czasie _ _ - dodał Mariusz Tuchlin.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)