Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znana milionerka inwestuje w Dom Maklerski IDMSA

0
Podziel się:

Należący do Blanki Rosenstiel Polish American Investment Fund LLC zamierza stopniowo zwiększać swój udział w Domu Maklerskim IDMSA.

Na zdj. Blanka Rosenstiel
Na zdj. Blanka Rosenstiel (PAP/EPA)

Fundusz dokonał już kilku transakcji zakupu akcji domu maklerskiego, w najbliższym czasie będzie realizował kolejne.

Zanim Polish American Investment Fund LLC zdecydował się zainwestować w walory Domu Maklerskiego IDMSA, zmniejszył swój udział w akcjonariacie IDEA TFI, sprzedając akcje z ponad 100 proc. zyskiem. Fundusz Blanki Rosenstiel nabył od 13 lutego do 1 marca tego roku 795 tys. akcji Towarzystwa po średniej cenie 1,44 zł (obecnie kurs akcji Idea TFI kształtuje się na poziomie około 2,90 zł).

- _ Polish American Investment Fund zdecydował o zainwestowaniu środków pochodzących ze sprzedaży akcji Idea TFI w walory DM IDMSA. Jeszcze nie został ustalony udział Funduszu w akcjonariacie DM IDMSA, ale pierwsze transakcje w tym zakresie zostały już dokonane _ – poinformował pełnomocnik funduszu Tomasz Gutowski - _ Jesteśmy bardzo zadowoleni z inwestycji w IDEA TFI. Przyglądamy się całej grupie IDMSA od dłuższego czasu i liczymy na 3 cyfrowy zwrot z tej inwestycji – _dodaje.

Polish American Investment Fund należy do polskiej filantropki Blanki Rosenstiel, która w 1956 roku wyjechała do USA. Wraz ze swoim mężem, przekazała na cele charytatywne ponad 100 milionów dolarów.

Notowania DM IDMSA na giełdzie w ostatnich trzech miesiącach

* *

Dom Maklerski IDMSA funkcjonuje na rynku od 1993 roku. Obecną nazwę przyjął w roku 2006. Przychody grupy wyniosły w ubiegłym roku 99 878 tys. zł, przy stracie z działalności podstawowej na poziomie 287 339 tys. zł. Strata netto grupy IDMSA wyniosła natomiast 381 275 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)