Notowania

Przejdź na
domy maklerskie
19.08.2013 11:47

Znana milionerka inwestuje w Dom Maklerski IDMSA

Należący do Blanki Rosenstiel Polish American Investment Fund LLC zamierza stopniowo zwiększać swój udział w Domu Maklerskim IDMSA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Na zdj. Blanka Rosenstiel

Fundusz dokonał już kilku transakcji zakupu akcji domu maklerskiego, w najbliższym czasie będzie realizował kolejne.

Zanim Polish American Investment Fund LLC zdecydował się zainwestować w walory Domu Maklerskiego IDMSA, zmniejszył swój udział w akcjonariacie IDEA TFI, sprzedając akcje z ponad 100 proc. zyskiem. Fundusz Blanki Rosenstiel nabył od 13 lutego do 1 marca tego roku 795 tys. akcji Towarzystwa po średniej cenie 1,44 zł (obecnie kurs akcji Idea TFI kształtuje się na poziomie około 2,90 zł).

- _ Polish American Investment Fund zdecydował o zainwestowaniu środków pochodzących ze sprzedaży akcji Idea TFI w walory DM IDMSA. Jeszcze nie został ustalony udział Funduszu w akcjonariacie DM IDMSA, ale pierwsze transakcje w tym zakresie zostały już dokonane _ – poinformował pełnomocnik funduszu Tomasz Gutowski - _ Jesteśmy bardzo zadowoleni z inwestycji w IDEA TFI. Przyglądamy się całej grupie IDMSA od dłuższego czasu i liczymy na 3 cyfrowy zwrot z tej inwestycji – _dodaje.

Polish American Investment Fund należy do polskiej filantropki Blanki Rosenstiel, która w 1956 roku wyjechała do USA. Wraz ze swoim mężem, przekazała na cele charytatywne ponad 100 milionów dolarów.

Notowania DM IDMSA na giełdzie w ostatnich trzech miesiącach

* *

Dom Maklerski IDMSA funkcjonuje na rynku od 1993 roku. Obecną nazwę przyjął w roku 2006. Przychody grupy wyniosły w ubiegłym roku 99 878 tys. zł, przy stracie z działalności podstawowej na poziomie 287 339 tys. zł. Strata netto grupy IDMSA wyniosła natomiast 381 275 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: domy maklerskie, dm idmsa, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz