Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Znika Alior Sync. Co czeka klientów?

0
Podziel się:

Po nawiązaniu współpracy z T-Mobile na pewno zmieni się nazwa i wygląd strony. Co jeszcze?

Znika Alior Sync. Co czeka klientów?
(Alior Bank)

Alior Sync będzie współpracował z T-Mobile. Na pewno zmieni się nazwa i wygląd strony. Wojciech Sobieraj, prezes Alior Bank zapewnia jednak, że warunki umów i numery rachunków, pomimo zmiany nazwy, pozostaną bez zmian.

Alior Sync, który ma 300 tys. użytkowników, stanie się częścią wspólnej oferty Alior Banku i T-Mobile Polska. Dlaczego obie firmy zdecydowały się na połączenie sił?

_ - W ciągu najbliższych pięciu lat usługi bankowe zmienią się całkowicie. Odpowiedź na to wyzwanie stanowią alianse pomiędzy bankami i firmami telekomunikacyjnymi, to one będą tworzyć przyszłą bankowość _ - tłumaczy Sobieraj.

Bank zapewnia, że _ współpraca z globalnym operatorem komórkowym będzie się wiązała z dodatkowymi korzyściami dla klientów m.in. wprowadzeniem najnowocześniejszych rozwiązań mobilnych _. Jakie będą te dodatkowe korzyści i o jakie rozwiązania mobilne chodzi - tego już Alior nie podaje.

Natomiast od niedawna klienci Alior Sync, którzy są abonentami T-Mobile mają już możliwość korzystania z usługi MyWallet operatora komórkowego, polegającej na płaceniu zbliżeniowo za pomocą smartfonów. T-Mobile rozważa także uruchomienie obsługi stacjonarnej klientów "nowego" banku w biurach i salonach sprzedaży.

Zobacz jak Alior radzi sobie na giełdzie:

Rynek bankowości online cały czas rośnie, choć dynamika rozwoju hamuje. Według raportu Związku Banków Polskich w 2012 roku liczba klientów indywidualnych mających podpisaną umowę umożliwiającą korzystanie z bankowości internetowej wynosiła 20,8 miliona osób (wzrost o 17 procent w stosunku do 2011 roku). Po trzech kwartałach 2013 roku było to 21,5 miliona klientów (oznacza to wzrost o 8,75 proc. w porównaniu do 2012 roku).

Aktywnie korzystających z bankowości online jest jednak znacznie mniej. Według ZBP w 2012 było to 11,3 miliona osób (wzrost o 12,06 procent), rok później o nieco ponad pół miliona więcej. Spada jednak liczba firm korzystających z bankowości online. W 2012 roku takich było ich 1,1 miliona (wzrost o 2,47 procent. w porównaniu do 2011 roku). W ubiegłym roku liczba ta spadła o prawie 5 procent.

alior bank
business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)