Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zortrax podtrzymuje zamiar wejścia na giełdę

0
Podziel się:

Firma planuje otwieranie kolejnych sklepów detalicznych, rozwój sieci resellerów oraz globalną sprzedaż nowej drukarki 3D.

Tomasz Drosio, dyrektor finansowy Zortrax
Tomasz Drosio, dyrektor finansowy Zortrax (Zortrax)
bEJUWguZ

Zortrax - polski producent drukarek 3D - podtrzymuje zamiar wejścia na giełdę, poprzedzony preIPO akcji skierowanym do obligatariuszy, poinformował dyrektor finansowy Tomasz Drosio.

- Podtrzymujemy zamiar debiutu giełdowego poprzedzony preIPO akcji skierowanym do obligatariuszy spółki - powiedział Drosio podczas konferencji prasowej.

W lutym prezes Zortrax Rafał Tomasiak poinformował, że firma rozważa wejście na GPW jeszcze w tym roku. Według informacji ISBnews, spółka szykuje się do preIPO w najbliższym czasie.

bEJUWgvb

Dyrektor finansowy podał, że przychody spółki wyniosły 7,7 mln zł w I kw. 2015 z ponad 2 mln zł netto. Z kolei w 2014 roku spółka miała 12,8 mln zł przychodów i 2,8 mln zł netto. Według słów Drosio, "skokowy" wzrost sprzedaży ma być widoczny na przełomie bieżącego i przyszłego roku.

Członek zarządu Zortrax Karolina Bołądź dodała, że firma planuje otwieranie kolejnych sklepów detalicznych (pierwszy Zortrax Store powstał w ub. r. w Krakowie), rozwój sieci resellerów oraz globalną sprzedaż nowej drukarki 3D - Inventure - która "ma przeskoczyć M200" - poprzedni model oferowany przez Zortrax.

- Inventure jest kierowana do specjalistów, potrzebujących bardzo precyzyjnych rozwiązań. Nowy model drukarki jest udoskonaleniem poprzedniego modelu. Zaoferujemy ją na rynku w II półroczu" - zaznaczyła członek zarządu Zortrax.

Bołądź wskazała, że spółka jest liderem 3D w Polsce, a celem jest pozycja lidera na świecie i produkowanie najlepszych drukarek 3D.

bEJUWgvh

Zortrax oferuje kompletne środowisko druku 3D. Ma 100 partnerów - resellerów w ok. 50 krajach. Planuje m.in. ekspansję na rynki Chin i Rosji. Model M200 to dotychczas flagowe urządzenie spółki, z którym rozpoczęła ona komercyjną działalność.

W maju 2013 r. przeprowadzono kampanię na Kickstarterze i zebrano 180 tys. USD, co pozwoliło na realizację pierwszego modelu. W grudniu 2013 powstała spółka Zortrax. W 2014 wyemitowano dwie serie obligacji na łącznie ponad 7 mln zł.

bEJUWgvC
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)