Railway jest podmiotem, który wchodzi w prawa i obowiązki wynikające z kontraktów handlowych oraz umów, których stroną była ThyssenKrupp GfT Polska, będąca częścią niemieckiego koncernu ThyssenKrupp AG.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na przejęcie przez ZUE kontroli nad spółką Railway gft. Tym samym spełnił się warunek zawieszający umowę nabycia przez ZUE 70% udziałów w spółce, podało ZUE.
"Nabycie udziałów nastąpiło pod warunkiem zawieszającym uzyskania przez spółkę zgody prezesa UOKiK na koncentrację, wynikającą z nabycia udziałów Railway. W związku ze zgodą warunek zawieszający został spełniony. Ze względu na fakt, iż powyższa decyzja prezesa UOKiK w całości uwzględnia żądania spółki, podlega ona wykonaniu w dniu 15 kwietnia 2015 roku" - głosi komunikat.
Pod koniec marca ZUE poinformowało, że nabyło 70 proc. udziałów kapitale zakładowym Railway za kwotę 3,5 tys. zł. Nabycie nastąpiło pod warunkiem zawieszającym uzyskania zgody UOKiK na koncentrację, bądź jeśli wystąpi okoliczność świadcząca o tym, że zgoda taka nie jest wymagana.
Railway jest podmiotem, który wchodzi w prawa i obowiązki wynikające z kontraktów handlowych oraz umów, których stroną była ThyssenKrupp GfT Polska, będąca częścią niemieckiego koncernu ThyssenKrupp AG, w ramach którego odpowiada za sprzedaż na terenie całej Polski materiałów do budowy i remontów torowisk tramwajowych oraz kolejowych, a także za świadczenie usług i udostępnianie know-how w zakresie komunikacji szynowej oraz techniki budowlanej.
Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obejmującą m.in. roboty ziemne i budowę podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje. W 2014 r. skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 644 mln zł.