Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
25.03.2015 07:36

ZUE przejęło spółkę Railway

Spółka złożyła w UOKiK wniosek w tej sprawie pod koniec lutego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Wiesław Nowak, prezes ZUE

ZUE nabyło 70 procent udziałów kapitale zakładowym Railway za kwotę 3,5 tys. złotych.

"Zarząd ZUE S.A. informuje, iż w dniu 23 marca 2014 roku zawarł z panią Katarzyną Reszczyńską - większościowym udziałowcem spółki Railway gft sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie umowę sprzedaży udziałów w Railway. Spółka nabyła 35 udziałów, stanowiących 70 procent udziału w kapitale zakładowym Railway za kwotę 3.500 zł" - głosi komunikat.

ZUE informuje, że nabycie nastąpiło pod warunkiem zawieszającym uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) na koncentrację, bądź jeśli wystąpi okoliczność świadcząca o tym, że zgoda taka nie jest wymagana.

ZUE złożyło w UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie 70% udziałów w Railway GfT Polska pod koniec lutego.

Spółka przypomina także, że Railway jest podmiotem, który wchodzi w prawa i obowiązki wynikające z kontraktów handlowych oraz umów, których stroną była ThyssenKrupp GfT Polska, będąca częścią niemieckiego koncernu ThyssenKrupp AG, w ramach którego odpowiada za sprzedaż na terenie całej Polski materiałów do budowy i remontów torowisk tramwajowych oraz kolejowych, a także za świadczenie usług i udostępnianie know-how w zakresie komunikacji szynowej oraz techniki budowlanej.

Przed wyżej opisanym zawarciem umowy, ZUE zawarło z ThyssenKrupp GfT Polska umowę na zakup materiałów nawierzchni torowej, takich jak szyny kolejowe, szyny tramwajowe, akcesoria torowe, podkłady itp., za łączną kwotę 19,5 mln zł, jak również zobowiązała się w terminie do dnia 31 stycznia 2016 roku do nabycia w transzach innych materiałów nawierzchni torowej o łącznej wartości ok. 40,4 mln zł.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obejmującą m.in. roboty ziemne i budowę podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje. W 2014 r. skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 644 mln zł.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, zue, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz