Notowania

zue
09.09.2014 13:59

ZUE chce produkować komponenty budowlane

- Portfel zamówień ZUE wynosił na koniec czerwca 1,04 mld zł - mówił prezes spółki Wiesław Nowak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Wiesław Nowak, prezes ZUE

ZUE planuje rozszerzenie działalności o produkcję komponentów budowlanych - poinformowali przedstawiciele spółki. ZUE chce to osiągnąć poprzez przejęcia, alianse i projekty joint venture z producentami, nie wyklucza finansowania zewnętrznego. Do 2020 roku segment ten ma stanowić 1/4 przychodów grupy.

_ - Planujemy dywersyfikację działalności poprzez wejście w produkcję i dystrybucję komponentów wykorzystywanych w budownictwie. W perspektywie 2020 r. chcemy by ten segment działalności odpowiadał za jedną czwartą przychodów grupy _ - powiedział na konferencji Arkadiusz Wierciński, członek zarządu ZUE.

_ - Realizację tego elementu strategii możemy przeprowadzać zarówno przez przejęcia firm produkcyjnych, jak i alianse strategiczne, czy joint venture. Jeszcze za wcześnie, by określić ile wydamy na te cele _ - dodał.

Wierciński ocenił, że nie należy spodziewać się pierwszych rozstrzygnięć w najbliższych miesiącach.

_ - ZUE do współpracy wnosiłoby jako wykonawca projektów know-how, doświadczenie i rozwiązania techniczne, a partner - moce produkcyjne, produkty i kanały dystrybucji _ - powiedział.

_ - Nie wykluczamy, że szukając środków na te projekty sięgniemy po finansowanie zewnętrzne _ - dodał.

W strategii do 2020 r. ZUE chce kontynuować rozwój w budownictwie na rynku infrastruktury miejskiej, kolejowej i energetycznej w kraju. Planuje również ekspansję zagraniczną w Europie Zachodniej i w Afryce. Te dwa rynki ma przede wszystkim obsługiwać spółka zależna w Niemczech.

Na koniec pierwszej połowy 2014 roku ZUE miało 34,7 mln zł środków pieniężnych i dług netto w wysokości minus 10,4 mln zł. Wartość niewykorzystanych linii kredytowych wynosiła 52,3 mln zł.

_ - ZUE wydało na inwestycje w pierwszym półroczu 11,2 mln zł, a do końca 2014 r. planuje jeszcze nakłady w wysokości 6 mln zł _ - powiedział Wiesław Nowak, prezes ZUE.

_ - Portfel zamówień ZUE wynosił na koniec czerwca 1,04 mld zł. W tej kwocie 44 proc. stanowiły projekty energetyczne, 29 proc. kolejowe i 27 proc. miejskie _ - dodał.

W pierwszym półroczu grupa miała 289,8 mln zł przychodów, 4,4 mln zł EBITDA, 0,2 mln zł EBIT i 0,1 mln zł zysku netto. Spółka dokonała korekty wartości rozpoznanej sprzedaży w wysokości 4,35 mln zł ze względu na toczące się postępowania sądowe w sprawie dwóch kontraktów.

Tagi: zue, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz