Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zue
20.05.2013 12:55

ZUE ujawniło wartość portfela zamówień

Prezes Wiesław Nowak poinformował, że spółka chce wypracować w tym roku dodatni wynik finansowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
Prezes ZUE Wiesław Nowak

*ZUE chce powtórzyć w 2013 roku ubiegłoroczne przychody. Wartość portfela zamówień grupy wynosi obecnie około 900 mln zł - zapowiada prezes Wiesław Nowak. *

_ - Ten rok będzie trudny, może nawet trudniejszy od ubiegłego, ale naszym celem jest utrzymanie poziomu przychodów. Obecny backlog na to pozwala _ - powiedział Arkadiusz Wierciński, dyrektor ds. strategii ZUE. Prezes Nowak dodał, że spółka chce wypracować w tym roku dodatni wynik finansowy.

Wartość portfela ZUE wynosi około 900 mln zł i zawiera m.in. umowę na przebudowę Zajezdni Pogodno o wartości 110 mln zł, w przypadku której oferta ZUE została wybrana jako najkorzystniejsza 6 maja. Przychody ZUE w 2012 roku wyniosły 518,1 mln zł, po spadku o 1,3 proc. w ujęciu rocznym.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że ujemne wyniki z początku bieżącego roku są głównie pochodną złych warunków atmosferycznych. W pierwszym kwartale 2013 roku przychody ZUE spadły o 31 proc. do 52,9 mln zł. Strata EBITDA wyniosła 3 mln zł, a strata netto 3,9 mln zł, wobec odpowiednio 1,2 mln zł zysku EBITDA i 0,7 mln zł straty netto przed rokiem.

ZUE widzi nadal dużą konkurencję cenową na rynku przetargów, która obniża rentowność grupy._ Mamy do czynienia z walką cenową i ten backlog, który teraz mamy pozwala nam walczyć o rentowność kontraktów, a nie samą wartość sprzedaży _ - powiedział Wierciński. Spółka chce w podobny sposób zbudować portfel na 2014 rok._ _

_ - Chcemy spokojnie prowadzić działalność do czasu uruchomienia nowego rozdania unijnego _ - powiedział prezes. Podał jednocześnie, że w dłuższej perspektywie zarówno rynek budownictwa kolejowego jak również miejskiego, wygląda dobrze, szczególnie w obliczu inwestycji w ramach perspektywy unijnej 2014-2020 i planowanych inwestycji infrastrukturalnych.

Przedstawiciele ZUE widzą obecnie na polskim rynku stabilizację w zakresie aktywności firm zagranicznych._ Spodziewamy się, że ta aktywność nie będzie się zwiększać, co wynika z pewnych ograniczeń regulacyjnych, których nie ma np. w budownictwie drogowym _ - powiedział prezes Nowak. Dodał jednak, że zagraniczni, szczególnie hiszpańscy oferenci są na polskim rynku nadal obecni i agresywni cenowo.

Tagi: zue, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz