Notowania

zwg
02.07.2013 14:08

ZWG uzgadnia kolejne przejęcie

To już druga akwizycja w ostatnim czasie. W związku z powiększeniem grupy, firma planuje przenieść swoje notowania z NewConnect na rynek główny GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Producent wyrobów gumowych i gumowo-metalowych podpisał umowę, w której ustala warunki przejęcia spółki działającej w branży usług górniczych. To już druga akwizycja w ostatnim czasie. _ - Konsekwentnie realizujemy strategię budowania silnej grupy kapitałowej. Dwa przejęcia przełożą się na skokowe zwiększenie skali naszej działalności - _mówi prezes Marcin Sutkowski.

Jak prognozuje spółka, dzięki obu inwestycjom - jeśli dojdzie do ich realizacji, skonsolidowane przychody firmy mają sięgnąć 130 mln zł, a zysk operacyjny 19,2 mln zł. Zyski netto grupa szacuje na 15,6 mln zł.

To kilkukrotnie więcej niż dotychczasowe zarobki firmy. W 2012 r. ZWG wypracowało 19,87 mln zł skonsolidowanych przychodów, wobec 14,29 mln zł w roku 2011. Zysk netto wyniósł odpowiednio 5,67 mln zł, wobec 2,02 mln zł przed rokiem.

Obie spółki przejmowane przez ZWG działają w branży usług górniczych. Jedna z nich w zeszłym roku wypracowała przychody na poziomie 52,1 mln zł, zysk na działalności operacyjnej wyniósł 3,7 mln zł, a zysk netto osiągnął 2,5 mln zł. Spółka przejęta w zeszłym tygodniu, w 2012 r. wypracowała 46,8 mln zł przychodów oraz 2,6 mln zł zysku netto.

Transakcje mają być częściowo sfinansowane przez emisję obligacji. W związku z powiększeniem grupy kapitałowej ZWG planuje przenieść swoje notowania z NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Czerwona Torebka bliżej przejęcia Małpki Express Spółka Czerwona Torebka podpisała umowę inwestycyjną dotyczącą akwizycji spółki Małpka. Ostateczna wartość transakcji będzie uzależniona od wyników finansowych tej ostatniej.
To może przynieść 160 mld euro rocznie W Europie, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, to rozwiązanie jeszcze się nie upowszechniło. A ma wiele zalet.
Bama Europa otwiera nową fabrykę Międzynarodowy producent wyrobów piekarniczych do końca roku zatrudni 20 osób. Pracę znajdą tam głównie operatorzy maszyn, pakowacze i pracownicy magazynu.
Tagi: zwg, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz