Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zwolnienia grupowe w BNP Paribas. Nowe fakty

0
Podziel się:

Sprawa dotyczy aż 1800 pracowników banku.

Zwolnienia grupowe w BNP Paribas. Nowe fakty
(mat. prasowe)

BNP Paribas Bank Polska spodziewa się, że rezerwa restrukturyzacyjna w związku z planowanymi zwolnieniami grupowymi, zostanie najprawdopodobniej utworzona przed połączeniem z BGŻ - poinformował na konferencji prasowej Jan Bujak (na zdjęciu), pierwszy wiceprezes BNP Paribas BP.

_ - Najprawdopodobniej przed połączeniem rezerwa restrukturyzacyjna zostanie zaksięgowana. Nie wiemy, czy będzie to w pierwszym, czy w drugim kwartale _ - powiedział na konferencji Bujak.

_ - Nie wiemy jaki będzie udział pracowników BNP Paribas, a jaki BGŻ, dlatego nie wiemy też jaka będzie wysokość rezerwy _ - dodał.

BGŻ i BNP Paribas Bank Polska w marcu ustaliły z organizacjami związkowymi, że po połączeniu zwolnienia grupowe obejmą nie więcej niż 1.800 pracowników BGŻ i zostaną przeprowadzone w okresie 24 miesięcy od połączenia.

Bujak podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że fuzja prawna BNP Paribas Bank Polska i BGŻ powinna zostać zakończona do końca pierwszego półrocza.

Poinformował, że nowa marka handlowa połączonych banków zostanie ogłoszona w ciągu kilku tygodni.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami planowane jest przeniesienie wybranych obszarów korporacyjnej działalności bankowej BNP Paribas SA oddział w Polsce do połączonego banku oraz połączenie działalności Sygma Banque SA oddział w Polsce z działalnością połączonego banku.

_ - Została złożona deklaracja do KNF, że fuzja z Sygma Banque nastąpi do połowy 2016 r., więc pracujemy nad tym, żeby to w tym terminie sfinalizować _ - powiedział Bujak.

W lutym walne zgromadzenia BNP Paribas Polska i BGŻ zdecydowały o połączeniu banków. Będzie ono polegało na przeniesieniu całego majątku BNP Paribas Banku Polska na Bank BGŻ. Jednocześnie nastąpi podwyższenie kapitału Banku BGŻ, z kwoty 56.138.764 zł do 84.238.318 zł poprzez emisję 28.099.554 akcji. Bank BGŻ wyda wyemitowane akcje dotychczasowym akcjonariuszom BNP Paribas Banku Polska.

W zamian za sześć akcji BNP Paribas Banku Polska akcjonariusze tego banku otrzymają pięć akcji BGŻ. Docelowo na giełdzie notowane mają być akcje połączonego banku – Bank BGŻ BNP Paribas SA.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)