Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zyski Komputronika wzrosły o 16 procent. Dywidenda wyniesie...

0
Podziel się:

W I kwartale 2013 roku zysk ze sprzedaży wyniósł 28,7 mln zł. - W planach jest wzrost w tempie 30-35 procent w skali roku - przyznaje prezes Wojciech Buczkowski.

Zyski Komputronika wzrosły o 16 procent. Dywidenda wyniesie...
(Komputronik)

Komputronik, według wstępnych danych, w I kwartale 2013 roku zarobił na sprzedaży towarów i usług 28,7 mln zł wobec 24,7 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Tym samy zarząd podtrzymuje zapowiedzi o wypracowaniu w całym roku 1,14 mld zł przychodów i 7,3 mln zł zysku. - _ Planujemy wzrost sprzedaży na poziomie 30-35 procent w skali roku. Taki jest nasz cel _ - zapewnia prezes Wojciech Buczkowski (na zdjęciu).

_ - Pierwszy kwartał 2013 roku był dla nas całkiem udany _ - ocenia prezes._ - Mogliśmy w pełni zaobserwować pozytywne efekty obniżek cen. Wraz z dynamicznym wzrostem sprzedaży zanotowaliśmy również wyższe zyski __ . _

Uwagę zwraca zmniejszenie marż w niektórych kanałach sprzedaży._ - Wynikają one głównie ze zmian w polityce cenowej, której dokonaliśmy w październiku - wyjaśnia Wojciech Buczkowski . - Zróżnicowaliśmy ceny pomiędzy sprzedażą sklepową, a internetową w taki sposób, aby efektywniej konkurować na rynku e-commerce. __ Dzięki temu grudzień, pod względem sprzedażowym był rekordowy w historii Komputronika _.

Według zapowiedzi prezesa, do akcjonariuszy trafi nie więcej niż 20 procent wypracowanych dochodów. W poprzednim roku spółka wypłaciła na dywidendę 3,46 mln zł z zysku wynoszącego 19,24 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Rośnie sieć marketów Avans i Media Expert Arkadiusz Tomala, prezes Domexu, podpisał umowę o współpracy z siecią Sferis. Do końca roku w planach jest otwarcie kilkudziesięciu sklepów marki Avans.
PZU chce przeznaczyć na dywidendę 2,56 mld zł Ubezpieczyciel zamierza podzielić się niemal całym zyskiem za 2012 rok. Na akcję ma przypaść 29,70 zł.
Inpro podał wyniki sprzedaży mieszkań Notowana na GPW spółka pokazała wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.
business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)