Notowania

biathlon
16.02.2014 17:30

Biathlon: Bieg masowy przełożony na jutro

Gęsta mgła uniemożliwiła rozegranie biathlonowego biegu masowego mężczyzn, który był zaplanowany na godz. 17:00 polskiego czasu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/FILIP SINGER)

Sędziowie najpierw przesunęli start o godzinę, ale w związku z brakiem poprawy warunków atmosferycznych, postanowili przełożyć zawody na poniedziałek na godz. 7:00.

Choć bieganie na nartach przy słabej widoczności jest jak najbardziej możliwe, to strzelanie do tarcz oddalonych o 50 metrów już nie.

Gęsta mgła niejednokrotnie w tym sezonie torpedowała biathlonowe zawody. Tak było m.in. 19 stycznia w Anterselvie, gdzie mimo katastrofalnych warunków zdecydowano się puścić sztafetę kobiet, którą po dwóch rundach przerwano.

Takiego ryzyka nie mogli podjąć organizatorzy Igrzysk w Soczi. Zdrowie zawodników jest tu stawiane na pierwszym miejscu, toteż bieg masowy mężczyzn odbędzie się w poniedziałek o godz. 7:00.

O 16:00 z kolei odbędzie się bieg kobiet, także ze startu wspólnego. Na trasę wybiegną dwie Polki - Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska. W przypadku wycofania się jednej z 30. zawodniczek, w jej miejsce wskoczy Krystyna Pałka.

Tagi: biathlon, imprezy mistrzowskie, soczi 2014, bieg masowy, fourcade, mgła, svendsen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz