biathlon
14.02.2014 16:38

Biathlon: Drugie złoto Domraczewej

Daria Domraczewa z Białorusi zwyciężyła w biathlonowym wyścigu na 15 kilometrów. Na olimpijskiej...

Podziel się
Dodaj komentarz

Daria Domraczewa z Białorusi zwyciężyła w biathlonowym wyścigu na 15 kilometrów. Na olimpijskiej trasie w Soczi reprezentantka Białorusi wyprzedziła Szwajcarkę Selinę Gasparin oraz drugą Białorusinkę Nadieżdę Skardino. Najlepsza z Polek, Krystyna Pałka, uplasowała się na 10. pozycji.

Biaorusinka radzi sobie w Soczi podobnie jak wśród mężczyzn Martin Fourcade. Domraczewa zdobyła dziś drugi złoty medal, popisując się wybornym biegiem i strzelaniem

Domraczewa na strzelnicy pomyliła się tylko raz i nad drugim miejscem miała aż minutę i 15 sekund przewagi. Srebrną medalistką okazała się niezła biegaczka - Szwajcarka Selina Gasparin, która dołożyła do tego bezbłędne strzelanie. Rówież bezbłędnie strzelała brązowa medalistka. Była nią koleżanka z reprezentacji Domraczewej - Nadieżda Skardino, która finiszowała ze stratą minuty i 38 sekund.

Tuż za podium znalazła się Czeszka Gabriela Soukalova, ta pudłowała dziś jednak dwukrotnie. Świetnie strzelała Krystyna Pałka. Polka jako jedna z niewielu zawodniczek oddała dziś dwadzieścia celnych strzałów, lecz niestety w Soczi narzeka na formę biegową, przez co dziś straciła do Darii aż 3 minuty i 7 sekund. Ostatecznie uplasowała się na 10. miejscu. Możemy żałować, bo gdyby Krysia była w swej optymalnej dyspozycji biegowej, z pewnością mielibyśmy medal.

Dobre, 12. miejsce zajęła Monika Hojnisz, która z dwoma karnymi minutami straciła tylko 3 minuty i 24 sekundy.

Słabszy start pozostałych Polek. Weronika Nowakowska-Ziemniak pudłowała czterokrotnie i była 31., a Magdalena Gwizdoń z dwoma pudłami dopiero 32.