Notowania

biathlon
22.02.2014 17:10

Biathlon: Katastrofa Svendsena. Złoto dla Rosji.

Rosjanie triumfowali w rywalizacji męskich sztafet, która była ostatnią biathlonową konkurencją...

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosjanie triumfowali w rywalizacji męskich sztafet, która była ostatnią biathlonową konkurencją Igrzysk w Soczi. Srebro wywalczyli Niemcy, a brąz Austriacy. Czterema pudłami na ostatnim strzelaniu medal dla Norwegii zawalił Emil Hegle Svendsen.

To co stało się podczas ostatniej wizyty na strzelnicy długo będzie się Norwegom śnic po nocach. Przez niemal cały bieg prowadzili w stawce, momentami nawet o 23 sekundy. Przewagi nie zdołali utrzymać, a na ostatnie strzelanie równocześnie wpadły 4 reprezentacje. Słynący ze słabej wytrzymałości psychicznej i nie najlepszego strzelania Emil Hegle Svendsen całkowicie się posypał. Zamiast skupić się na swoich tarczach, denerwował się tym, że rywale świetnie sobie poradzili i wybiegli na trasę. Cztery pudła i jedna karna runda całkowicie zaprzepaściły wcześniejszy wysiłek braci Boe i Ole Einara Bjoerndalena.

Jedno dobieranie Dominika Landertingera ustawiło reprezentację Austrii na trzecim miejscu. Na pierwszych dwóch pozycjach wybiegły bowiem sztafety Rosji i Niemców. Na ostatniej prostej od Simona Schemppa lepszy okazał się Anton Szipulin i ku uciesze publiczności wbiegł pierwszy na linię mety.

Postawa polskich biathlonistów jest trudna do skomentowania. Jedynym zawodnikiem, który nie zasłużył na krytykę jest Krzysztof Pływaczyk. Jego strata do lidera wyniosła tylko 50 sekund, a dzięki bezbłędnemu strzelaniu przez moment biegł nawet na trzeciej pozycji. Dalej było jednak dramatycznie. Łukasz Szczurek zaliczył 8 pudeł, dwie karne rundy i do straty naszej reprezentacji dołożył ponad 3 minuty. W tym momencie Polska spadła na ostatnie miejsce, z którego już się nie wygrzebała. Łukasz Słonina nieźle strzelał (2 dobierania), ale w biegu także stracił prawie 3 minuty. Kończący sztafetę Rafał Lepel zaliczył cztery pudła (bez karnej rundy) i ostatecznie straciliśmy do Rosji prawie 10 minut. Przedostatni Kazachstan wyprzedził nas o 2 minuty i 40 sekund...

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz