hokej na lodzie
09.02.2014 17:00

Hokej: Rosjanki nie dają plamy. Wysokie zwycięstwo z Niemkami

Rosjanki pomimo dużych kłopotów zdołały ograć reprezentację Niemiec. O zwycięstwie "Sbornej"...

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosjanki pomimo dużych kłopotów zdołały ograć reprezentację Niemiec. O zwycięstwie "Sbornej" zadecydowała głównie świetna postawa w trzeciej tercji spotkania. Wówczas gospodynie zdołały wyrównać i... rozbić swoje rywalki.

Pierwsza tercja spotkania Rosji z Niemkami była prawdopodobnie najnudniejszą ze wszystkich, które oglądaliśmy na igrzyskach w Soczi. na początku inicjatywę przejęły Niemki. Później wszystko się zmieniło i to Rosjanki częściej atakowały. Pomimo tego, częste strzały nie przyniosły spodziewanego rozstrzygnięcia, a żadna z drużyn nie zdobyła bramki.

W ciągu kolejnych dwudziestu minut to Niemki były lepsze. O dziwo zdołały zepchnąć Rosję do defensywy. Same atakowały i oddawały dużo strzałów na bramkę rywalek. Przyniosło to skutki - bramkę na 1:0. Rosjanki pomimo ataków w końcowej fazie tercji, nie zdołały wyrównać i po 40 minutach przegrywały.

W trzeciej, ostatniej tercji gospodynie musiały wziąć się do pracy. I na prawdę dały popis swoich umiejętności. Zmobilizowane przez trenera oraz głośną publiczność na Szajba Arena grały jak z nut. W tej tercji rozbiły defensywę rywalek, strzeliły 4 bramki i ostatecznie bezsprzecznie wygrały mecz 4:1.