hokej na lodzie
09.02.2014 11:26

Hokej: Szwedki wymęczyły zwycięstwo

Zawodniczki Szwecji w hokeju na lodzie nie miały dziś najłatwiejszej przeprawy. Po bardzo...

Podziel się
Dodaj komentarz

Zawodniczki Szwecji w hokeju na lodzie nie miały dziś najłatwiejszej przeprawy. Po bardzo emocjonującym i - o dziwo - zaciętym pojedynku, zdołały wymęczyć zwycięstwo i ograć reprezentację Japonii 1:0.

W swoim pierwszym spotkaniu na igrzyskach olimpijskich Szwedki nie zaprezentowały najlepszej formy. Reprezentantki "Kraju Trzech Koron" zaliczyły dobrą jedynie pierwszą tercję.

W ciągu pierwszych 20 minut Szwedki zdecydowanie dominowały nad Japonkami. Azjatki były stłamszone i niemal nie prowadziły akcji ofensywnych. Przez ten czas Japonki bardzo dobrze prezentowały się jednak w obronie. Dopiero podczas gdy grały w osłabieniu ich rywalki zdołały przeprowadzić akcję bramkową. Strzeliła Eliasson, Asserhol zmieniła kierunek lotu krążka, a ten wpadł do bramki. Dzięki tej własnie akcji Szwedki po pierwszych 20 minutach prowadziły z rywalkami 1:0.

W dalszej części spotkania gra Szwedek stopniowo się jednak pogarszała. Druga tercja była już bardziej wyrównana, a zawodniczki z "Kraju Kwitnącej Wiśni" miały poważne okazje do zdobycia bramki. Te jednak nie padły.

W ciągu ostatniej części gry to nawet Azjatki przejęły inicjatywę na lodzie. Grały lepiej od Szwedek i atakowały dużo częściej. Zabrakło im jednak czasu do tego, aby pokonać goalkeeperkę rywali i zdobyć bramkę wyrównującą. Mecz zakończył się zatem wynikiem 1:0 dla Szwecji, która po bezbarwnej grze zgarnęła pierwsze punkty do tabeli grupy B.