Notowania

igrzyska olimpijskie
09.02.2014 15:19

Kombinacja norweska: Klemetsen i Kato najlepsi na treningach, niezłe skoki Cieślara

Po raz pierwszy na skoczni olimpijskiej Russkije Gorki w Krasnej Polanie pokazali się dziś...

Podziel się
Dodaj komentarz

Po raz pierwszy na skoczni olimpijskiej Russkije Gorki w Krasnej Polanie pokazali się dziś specjaliści od kombinacji norweskiej. Na normalnej skoczni HS106 odbyły trzy sesje treningowe. Dwukrotnie najlepszy okazał się Haavard Klemetsen, a raz triumfował Taihei Kato. Jedyny reprezentant Polski w Soczi Adam Cieślar był 27., 44. i 36.

Pierwszą sesję treningową Klemetsen wygrał z wynikiem 100 metrów. Czterokrotny medalista mistrzostw świata skoczył o 1,5 metra lepiej od drugiego w klasyfikacji Akito Watabe. Trzecie miejsce uzyskał Jason Lamy Chappuis (98,5), a czwarty był Christoph Bieler (98m). Pół metra bliżej od Austriaka skoczył Taihei Kato, który ostatecznie był piąty. Pierwszą szóstkę zamknął lider tegorocznej edycji PŚ, Eric Frenzel (96m).

Adam Cieślar w pierwszej serii treningowej skoczył 90 metrów. Odległość ta dała mu całkiem niezłą, 27. pozycję. Należy jednak dodać, że w pierwszym treningu nie uczestniczyło sześciu zawodników.

W drugim treningu Klemetsen skoczył 1,5 metra dalej niż w pierwszej próbie. Drugi był Jason Lamy Chappuis, który uzyskał wynik o dwa metry gorszy od Norwega. Kolejne dwa miejsca zajęli Japończycy. Trzeci był Akito Watabe (97,5), a czwartą lokatę uzyskał Taihei Kato (96,5). Aż trzech kombinatorów uplasowało się na miejscu piątym. Jednakowe noty uzyskali Eric Frenzel, Marjan Jelenko i Yoshito Watabe.

Adam Cieślar w porównaniu z pierwszym treningiem wypadł nieco słabiej. Tym razem skoczył 5 metrów bliżej i w konsekwencji zajął 44. miejsce, wyprzedzając sześciu rywali.

W trzecim treningu pierwsze miejsce zajął Taihei Kato. Japończyk skoczył 101,5 metra i uzyskał wynik lepszy o trzy metry od drugiego Klemetsena. Trzeci rezultat osiągną Jason Lamy Chappuis (98,5m), czwarty był Akito Watabe (99m), a piąty Eric Frenzel (98) ex-aequo z Marjanem Jelenko (97,5).

Adam Cieślar skoczył 98,5 metra i zajął 36. miejsce.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz